تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۹ دی ۹۴ ساعت ۰۹:۰۱
۹۴ یکشنبه ۰۶ دی

به گزارش ایرنا، آزمون وکالت سال ۹۴ مورخ ششم آذرماه امسال برگزار شد و بهمن کشاورز رئیس اسکودا گفته بود بعد از یک ماه یعنی ششم دیماه نتایج آزمون اعلام می شود؛ با توجه به اعلام نشدن نتایج آزمون وکالت و قرار نگرفتن حتی کلید سوالات آزمون روی سایت اسکودا، چند داوطلب آزمون در تماس با ایرنا خواستار پیگیری این موضوع شدند که خبرنگار حقوقی قضائی ایرنا به همین منظور با بهمن کشاورز رئیس اسکودا گفت وگویی انجام داده است.
بهمن کشاورز رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران با بیان اینکه امسال قرارداد اسکودا با سازمان سنجش کمی فرق کرده است و تاریخ انقضای این قرارداد تا ۱۵ بهمن امسال است، لذا سازمان سنجش برای اعلام نتایج آزمون وکالت فرصت دارد.
وی ادامه داد: پیشتر گفته بودم یک ماه بعد از ۶ آذر نتایج آزمون وکالت اعلام می شود،اما این اشتباه سهوی بود و از جزئیات قرارداد با سازمان سانجش در آن زمان خبر نداشتم.
رئیس اسکودا خاطرنشان کرد: تا پایان این هفته کلید روی سایت اسکودا قرار خواهد گرفت و نتایج آزمون نیز هر چه زودتر اعلام خواهد شد.
کشاورز با بیان اینکه، ۶۸ هزار و ۱۵۰ داوطلب در آزمون وکالت امسال از سراسر کشور ثبت نام کرده اند، گفت: ۶ هزار نفر از این داوطلبان در جلسه آزمون غایب بودند و درمجموع حدود سه هزار نفر پس از قبولی در آزمون وکالت و طی دوره کارآموزی به عنوان وکیل دادگستری مشغول کار خواهند شد.

** جذب بی حساب و کتاب دانشجوی حقوق و انتقاد بر برنامه آموزشی کشور
رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، درباره اینکه چرا تعداد پذیرفته شدگان آزمون وکالت کمتر از ۳ هزار نفر است، گفت: کانون های وکلا و حتی قوه قضاییه و کانون سردفتران که از فارغ التحصیلان حقوق هستند نمی توانند پاسخگوی تعداد جذب بی حساب و کتاب و بدون محاسبه افراد در این رشته باشند.
وی با غیرقابل باور خواندن اعداد و ارقامی که از دانشکده های حقوق که در سراسر کشور شنیده می شود، خاطرنشان کرد: اگر انتقادی به پذیرش محدود تحصیل کرده های رشته حقوق در کانونهای وکلا است، این انتقاد را نباید به کانون ها وارد دانست، بلکه به برنامه ریزی آموزشی کل کشور در مورد پذیرش دانشجویان حقوق برمی گردد.
کشاورز با تاکید بر وجود وکلای بیکار و کم کار در جامعه، ادامه داد: اصولا بیکاری باعث مشکل و فساد می شود و امیدواریم سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه در این راستا تدبیری بیندیشند.

** اظهارات رئیس اسکودا درباره بومی سازی
رئیس اسکودا در پاسخ به این سوال که بحث بومی سازی در چند کانون وکلا مطرح است و این کانون ها در اعلامیه ای تنها بومی های خود را جذب می کنند وبومی های این مناطق در عین حال می توانند در کانون های دیگر پذیرفته شوند اما غریبه ای نمی تواند در کانون های این استان های خاص پذیرفته شود و این موجب تبعیض خواهد شد، گفت: من شخصا معتقد به بومی سازی نیستم.
وی افزود: تصور نمی کنم که این موضوع در کانون ها عملی شود، البته اگر عملیاتی شود بسیار خوب است و بارها هم در شورای اتحادیه و هیات عمومی اسکودا مطرح شده، اما متاسفانه عملیاتی کردن آن قانون می خواهد.
کشاورز تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای افراد بر مبنای وابستگی اقلیمی وجود نداشته و مطمئنا در صورتی که افراد قبول شده باشند بدون تردید در تحلیل نهایی حقی از آنها ضایع نخواهد شد.

** کارآموزان زیر ۲۵ سال نمی توانند پروانه وکالت بگیرند
رئیس اسکودا با ممکن دانستن انجام کار وکالت برای کارآموزان وکالت حین آموزش گفت: اگر کارآموزان زیر ۲۵ سال باشند و پروانه کارآموزی بگیرند نمی توانند وکالت کنند؛ البته ناگفته نماند که کارآموزان تحت نظر وکیل سرپرست می توانند تا همان مبلغ ۵۰ میلیون تومان و در پرونده هایی که مرجع آن دیوان عالی کشور نیست، وکالت کنند.
وی یادآور شد: اگر کسی قبل از ۲۵ سال در آزمون قبول شد و کارآموزی را طی کرد و اختبار هم قبول شد، این فرد باید تا سن ۲۵ سال صبر کند و پس از آن سوگند یاد کند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 + 2 ؟

 • صلاح درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۹

  برادر مسعود عزیز سازمان سنجش که آزمونهای میلیونیرو بدن ایراد وتاخیر برگزارمیکنه نمیشه درمورد یه آزمون هفتادهزاری این همه مشکل داشته باشه حرف منم اینه که آیاسازمان سنجش درمقابل اظهارنظر آزمون دهندگان وآقای کشاورز باید سکوت کنه؟ینی هیچ دفاعی نداره وهمه اتهاماتو قبول کرده؟
  ازآقای فرجی عزیزم خواهش میکنم یه پیگیری ازسنجش داشته باشند ببینیم جوابی دارند یانه؟ممنون میشیم آقای فرجی عزیز این مدتم خیلی اذیتت کردیم ببخشید

 • طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۹

  با سلام
  حتما انجام خواهد شد.

 • 1992 درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۹

  سلام
  آقای فرجی میشه بعداعلام کلیدسامانه شمادوباره طبق کلیداعلامی میانگین ماروبصورت خودکارتصحیح کنه؛من دیگه تحمل ندارم که برم تک تک سوالات وکلیداروچک کنم؛

 • مسعود درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۸

  سلام
  خطاب به برادرمون، صلاح..
  این مشکل هیچ ربطی به سنجش نداره!
  طراح سوال اسکوداست و کلید هم باید توسط اسکودا ، در همان روز تحویل سوالات، به سنجش داده می شد.
  سنجش فقط نقش مجری آزمون و بعدش هم، فقط تصحیح و به نمایش گذاشتن نتیجه رو به عهده داره.
  وقتی خود آقای کشاورز اعتراف می کنه که کلیدها رو به سنجش ندادند، بنده خدا سنجشی ها چه گناه و تقصیری دارند؟!
  اما در مورد قسمت دوم فرمایشتون ، از سنجش انتظار می رفت خودش رو از موضع تهمت خارج کنه و نسبت به ادعای اولیه ریاست اسکودا مبنی بر اهمال سنجس، واکنش مناسب نشون بده، که نداد.
  البته..
  به نظر من، کلید سوالات در همان ابتدا به سنجش داده شده بود، ولی با مشخص شدن این همه اشتباه در طراحی سوالات، اسکودا از سنجش خواسته که آن کلید اولیه را بی اثر بدونه، و کلیدی که الان مد نظرش هست رو لحاظ کنه، که البته خلاف اصل، خلاف عدالت و خلاف شرعه.
  به هرحال، همینی که هست!!!!

 • محمد درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  رئیس کانون از جزئیات قرارداد با سازمان سنجش خبر نداشته باشه پس کی باید خبر داشته باشه؟ بنظرم این توجیه آقای کشاورز واسه تاخیر در نتایج آزمون وکالت اصلا درست نیست

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  با سلام
  لطفا مصاحبه ی جدید آقای کشاورز را مطالعه فرمایید.

 • صلاح درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  سلام
  مگه داریم؟مگه میشه؟
  بله هم داریم هم میشه یه سازمان سنجش داریم که فقط تو برگزاری آزمون وکالت بی نظمی میکنه ودربقیه آزمونها به وقت وبادقت عمل میکنه ودرخصوص اظهارنظرات شرکت کنندگان واسکودا ساکته ومیشه یه اسکودایی هم داشت که ازتاریخ قراردادش با سازمان سنجش بیخبر باشه وهی توپو بندازه به زمین سازمان سنجش وبازم سازمان سنجش ساکت باشه البته آقای کشاورز عزیز ظاهرا این قرارداد رو باقرارداد اجاره اشتباه گرفتن که باید درتاریخ پایان قرارداد مورد اجاره تخلیه بشه حالاگیرم سازمان سنجش عشقش کشیده تاپایان قرارداد جواب نده کلیدای سوالات چی آخه قربونت برم چرا باجرات نمیگید ابهام کارکجاست
  دریغ ازیه ذره شهامت

 • حقوقخوان درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  باشه از مفاد قرارداد مطلع نبودید اما اینکه اول گفتید کلیدا رو به سنجش دادید و تقصیره سنجشه که منتشر نمیکنه بعدش گفتید اصلا فعلا کلیدا رو به سنجش ندادید چی؟اینم شتباه سهوی بوده؟

 • سارا درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  امسال دیگه واقعا شورشو درآوردن.هرسال نهایتا نتایج تا ۱۰ دی اعلام میشد.الان ۱۵ بهمن!!!این همه بی برنامگی از سازمانی مثل سنجش بعیده!شاید هم انتظار ما بی جاست.

 • مهران درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  سلام
  من که هاج و واجم !
  مدیری که ندونه چه قراردادی رو امضاء کرده؟!
  اونم یک مدیر حقوقی و وکیل پیشکسوت؟؟؟
  من که تازه دارم ضرب ضربای حقوق رو می خونم می دونم که باید حتی به کامان ها ، فتحه و ضمه و کسره های تک تک واژه ها در یک قرار داد دقت کرد، چون بار حقوقی داره ، اونوقت این آقا …
  چی بگم ؟
  اصلا از چی بگم؟؟؟؟

 • مری درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  حق بااقای کشاورزست؛نبایددردانشگاههابرای وروداسان بازباشه؛الان هرطرفومیبینیم دانشجوبدون کنکوربرمیداره!!!!روزانه وشبانه بردارن کافیه؛دیگه پیامنوروازادو….واقعااضافست

 • صبا درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  به نظرم آقای کشاورز هربار با نظراتشون ما رو بیشتر آزار میدن از جزییات قرارداد خبر نداشتم یعنی چی به فرض اینکه قداردادشون تا ۱۵بهمن باشه و ایشون اطلاع نداشتن. مگه خونه کرایه کردن که قصد دارن تا لحظه آخر ازش استفاده کنن خوب اگه هیچ مشکلی نیست زودتر اعلام کنید هزار و یک شایعه و تحلیل شنیدیم از دیروز تا حالا…
  آقای فرجی ببخشید از اینکه از تریبون شما اعتراضاتمون رو اعلام میکنیم. طرح نوین تنها جاییه که در طول یکسال گذشته ما رو فهمید و پا به پا همراهمون بود. با تشکر

 • محمد درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  باشه
  قبول
  شما از مفاد قرارداد مطلع نبودید اما اطلاع دارید که بعد از یک ماه هنوز کلید سوالات را به سنجش اعلام نکرده اید ؟ این هم تقصیر سنجش هست ؟

 • ستوده درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام خدمت آقای فرجی و دست اندرکاران موسسه
  واقعا اگر جای ما بودید چی میگفتید؟
  باز هم توصیه به صبر و خویشتنداری می کنید؟
  مدیری که ندونه چه قراردادهایی در حوزه کاریش امضاء میشه ، اون هم قراردادی که بار مالی و حواشی زیادی پیرامون خودش داره، چگونه مدیری هست؟
  والله می ترسیم از انتخاب واژه ها که متهم به توهین نشیم.
  فقط متاسفم
  فقط متاسفم
  فقططططط متاسفم

 • سمیرا درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  ای خداااا
  میگه من نمیدونستم تاریخ قرارداد کی بوده!
  واقعا دستتون درد نکنه
  چقدر که به کارتون تسلط دارید
  ماشاء الله

 • محمد رضا درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  با سلام
  این که دیگه اصلا قابل پذیرش نیست !
  رئیس اسکودا از مهمترین قرار داد تشکیلات تحت رهبری و ریاستش بی خبر باشه؟؟؟!!!
  آخه ممکنه؟
  آدم چی بگه؟ چی بگه؟…