تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۴ بهمن ۹۴ ساعت ۱۱:۴۱
۹۴ شنبه ۲۳ آبان

به نام خدا

 

اواسط شهریور ماه، جناب آقای تویسرکانی، ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، فرمودند در خصوص برگزاری آزمون سردفتری اسنادرسمی، کارشناسان سازمان در حال بررسی هستند و تا دو ماه آینده تعیین تکلیف خواهد شد. حدود دو ماه از این اظهار نظر رسمی گذشته است و داوطلبان محترم منتظر اعلام رسمی سازمان ثبت هستند. در این خصوص ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:

۱- پس از حدود ۷ سال، جامعه ی حقوقی بی صبرانه منتظر برگزاری آزمون است. به هر حال حیف است جامعه ی ثبتی کشور به علت تعلل در برگزاری آزمون پتانسیل و ظرفیت افراد توانمند را به راحتی از دست بدهد.

۲- به هر حال برای هر تصمیم بزرگی برخی مخالفان جدی وجود دارند که به روش های مختلف، تلاش می کنند مراجع تصمیم گیر و سیاست گذار را با خود همراه سازند لیکن همانطور که سازمان ثبت در یک اقدام شجاعانه پس از سالها، آزمون مترجمی رسمی را برگزار نمود، انتظار می رود این اتفاق مبارک نیز برای متقاضیان حرفه ی سردفتری روی بدهد.

۳- با افزایش جمعیت، تشکیل و تاسیس شهرهای جدید، افزایش حجم معاملات و رشد قابل توجه اشخاص حقوقی و فعالیت های آنها، رفع تحریم ها و بازشدن فضای جدید تجارتی در ایران، سازمان ثبت باید خود را آماده ی پاسخگویی به نیازهای امروز و آتی جامعه نماید. یادمان باشد حتی اگر امروز آزمون سردفتری برگزار شود، ابلاغ سردفتران جدید دو سال دیگر صادر خواهد شد و مطمئناً در دو سال آینده نیاز جامعه به سردفتران جوان، تحصیلکرده و توانمند بیشتر احساس خواهد شد.

۴- این روزها، شایعات و صحبت های متنافضی در خصوص برگزاری آزمون سردفتری در سال ۹۴ در جامعه ی حقوقی و خیل بی شمار علاقمندان مطرح است و به نوعی اعصاب و روان داوطلبان مشتاق را به هم ریخته است. ضمن دعوت به صبر و شکیبایی این عزیزان، امیدواریم سازمان محترم ثبت اسناد و املاک موجی از امید و زندگی را در جامعه ی علمی حقوقی تزریق نماید.

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر مؤسسه طرح نوین اندیشه

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 7 ؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  با سلام
  باید منتظر اعلام سازمان ثبت باشید.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  با سلام
  ممنون از شما.

 • همایون درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  بسیار زیبا و به موقع

 • آیسان درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  سلام و عرض ادب
  اگر الان سازمان ثبت اعلام کند که آزمون برگزار خواهد شد حداقل مدت آزمون ۲ ماه بعد خواهد بود یعنی اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه ؟
  من هنوز مرور و جمع بندی رو تموم نکردم و بسیار نگران هستم .
  زمان انتخابات چندم بهمن ماهه ؟ انتخابات دوره نمایندگان مجلس ؟ چون به نظر من سازمان ثبت یه طوری آزمون رو برگزار می کند که با انتخابات کنتاکت نداشته باشه !
  نظر شما چیه امسال کی امتحان برگزار میشه ؟ دی یا بهمن یا اسفند ؟ شاید هم اردیبهشت . میگن یه بار اردیبهشت برگزار کردند !

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  با سلام
  ممنون از معرفت شما.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  با سلام
  از طریق خبرگزاری انجام خواهد شد.

 • مجید درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  سلام، امکان مصاحبه با رئیس سازمان نیست؟
  اگر بتوانید از طریق موسسه با رئیس سازمان ثبت دراین خصوص مصاحبه کنید، ممنون شما خواهیم بود.

 • بابک ریاحی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  احسنت بر متن زیبای شما