تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۵ بهمن ۹۴ ساعت ۰۷:۴۳
۹۴ سه شنبه ۱۹ آبان

به نام خدا

 

 pdf

پس از سالها، جامعه ی حقوقی خصوصاً علاقمندان به حرفه ی سردفتری اسنادرسمی بی صبرانه در انتظار برگزاری آزمون سردفتری می باشد. در خصوص «ضرورت برگزاری آزمون سردفتری» نکات ذیل تقدیم می گردد:

۱- از سال ۸۷ که آخرین آزمون سردفتری برگزار گردید حدود ۷ سال می گذرد و در این مدت جمعیت زیادی از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور فارغ التحصیل شده اند و بخشی از آنها، آرزوی ورود به حرفه ی سردفتری را دارند. بنابراین اقتضای عدالت و قانون آن است که فرصت اشتغال برای این عزیزان فراهم باشد.

۲- علیرغم پذیرش بیش از حد متقاضیان در سالهای ۸۶ و ۸۷ باید اعتراف نمود که جذب برخی از این عزیزان یک اشتباه مسلم بود که بعداً جامعه سردفتری، خسران و آسیب های بسیاری دید. حال استناد به تکمیل ظرفیت و عدم جذب جوانان مستعد و توانمند می تواند خسارات بیشتری را در آینده به بارآورد.

۳- از سال ۸۷، تغییرات بسیاری در تقسیمات کشوری رخ داده است که در نتیجه بخش ها و شهرهای جدیدی تاسیس شده اند. بنابراین تاسیس دفترخانه برای شهرها و بخش های جدید یک الزام و ضرورت قانونی به شمار می آید.

۴- خوشبختانه جناب آقای دکتر تویسرکانی، ریاست محترم سازمان ثبت، به عنوان یک شخیصت توانمند دانشگاهی با مدیریت عالی خویش توانسته اند تغییرات و تحولات ارزشمندی را در سازمان ثبت رقم بزنند. سامانه ی ثبت آنی، امضای الکترونیک، مکانیزه کردن سازمان و ادارات تابعه، حذف دفاتر ثبت، نقشه کاداستر و … از اقدامات اساسی است که در چند سال اخیر صورت گرفته است. به علاوه برگزاری آزمون مترجمی رسمی پس از سالها، بیانگر آن است که ریاست محترم سازمان، اعتقاد و اشراف کامل بر جذب جوانان توانمند و مستعد را دارند و همین توقع در خصوص آزمون سردفتری نیز می رود. ضمناً جالب است در آخرین نظر سنجی که در سایت طرح نوین برگزار شد، آزمون سردفتری با بیش از ۴۸ درصد تقاضا از آزمون وکالت با حدود ۴۴ درصد سبقت گرفت و سایر تقاضاها نیز برای آزمون های قضاوت و کارشناسی ارشد بود.

۵- غفلت و عدم توجه به برگزاری آزمون سردفتری اسنادرسمی، جذب سرمایه و نیروی انسانی ارزشمند را به تعویق می اندازد و همین امر می تواند کشور را در آینده دچار بحران سازد. به هر حال علاوه بر ساختمان، نرم افزار و … «نیروی انسانی باهوش و کارآمد» یک امر غیرقابل چشم پوشی است.

۶- مطمئناً با برگزاری آزمون سردفتری اسنادرسمی، جوانان « نخبه و مستعد» جذب خواهند شد و همین موضوع می تواند آینده ی جامعه ی ثبتی کشور و در نتیجه حقوق ملت را تامین و تضمین نماید.

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر مؤسسه طرح نوین اندیشه

۱۹/ ۸/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 10 ؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۶

  با سلام
  ۱-تصمیم درستی است.
  ۲- با توجه به علاقه شما به سردفتری بهتر است در نهایت وارد این حرفه شوید.
  ۳-آزمون سردفتری به هر حال برگزار خواهد شد و شما مزد زحمات و انتظار خود را خواهید گرفت.

 • ساناز درتاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۰۵

  جناب آقای فرجی باسلام
  من از علاقه مندان به حرفه سردفتری
  هستم که سال گذشته متاسفانه به اخبار برگزاری آزمون اعتماد کردم و مدت زیادی راصرف مطالعه نمودم ولی آزمون درسال۹۴برگزار نشد.اما دوباره تصمیم به مطالعه دروس مشترک با وکالت و درس ثبت تا خرداد گرفته ام که اگر تا آن زمان تکلیف مشخص نشد به اجبار سه درس غیر مشترک مربوط به وکالت را آن زمان شروع کنم و به اجبار در آزمون وکالت شرکت نمایم.زیرا اگر دروس غیر مشترک را الان بخوانم و آزمون سردفتری برگزار شود من زمان زیادی را که میتوانم صرف دروس مشترک کنم به نصف کاهش داده ام.به نظر جنابعالی آیا این تصمیم من درسته؟آخه من هیچ علاقه ای به وکالت ندارم و اگر سردفتری برگزار نشه مجبورم بخاطراینکه عمرم تلف نشه وکا لت شرکت کنم.تورو خ دا راهنماییم کنید و منو از این سردرگمی نجات بدید.به نظرتون تصمیممن اشتباهه؟احتمال برگزاری سردفتری کمه یا زیاد؟ممنون از لطفتونکنمکنم.زیرا اگر الان دروس وکات

 • واقفی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۴

  به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر تویسرکانی معاون ریس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در جمع خبرنگاران در نشست خبری صحبت می کرد، با اشاره به این که در سال جاری آزمون سردفتری اسناد رسمی برگزار نمی شود، گفت: به موجب قانون به ازای هر ۱۵ هزار نفر یک دفتر خانه اسناد رسمی در نظر گرفته شده است که اکنون تعداد سردفتران از این تعداد بیشتر است لکن نیازمند اصلاح قانون در این رابطه هستیم تا با توجه به نیاز امروز به دفاتر اسناد رسمی زمینه دسترسی بهتر مردم در تمام نقاط کشور فراهم گردد.

  وی با اشاره به این موضوع که جامعه پذیرای این موضوع هست که تعداد سردفتران از این تعداد بیشتر شود و این سازمان هم بر این موضوع تاکید دارد، افزود: با بررسی بیشتر در کشور و شناسایی شهرهایی که بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت دارند و فاقد دفتر اسناد رسمی است می توان برای راه اندازی دفاتر جدید آزمون برگزار کرد.

  وی در خصوص مشکل آزمون استخدامی در سازمان گفت: آزمون استخدام در سازمان ثبت اسناد بر حسب مجوز اخذ شده از دولت انجام گرفته و با توجه به نیاز سازمان به شش هزار نیروی جدید با اخذ یک هزار و ۲۰۰ نفر موافقت شد و بر همین اساس آزمون برگزار گردید.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

  با سلام
  لطفااز مرکز آزمون بپرسید.

 • علی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

  سلام. پدرم ارتشی و دارای کارت ایثار است و۷۰ ماه جبهه دارد . ایا بنده مشمول سهمیه ایثارگران برای ازمون قضاوت می شوم؟با تشکر

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

  با سلام
  حداقل ۲ ماه بین انتشار آگهی و آزمون فاصله است. البته تصمیم گیری با سازمان است.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

  با سلام
  فعلا خبری اعلام نشده است.ممنون از شما.

 • vali درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۲

  با سلام به نظر شما اگر سازمان ثبت تصمیم به برگزاری ازمون بگیرد چه زمانی را برای آن در نظر خواهد گرفت؟؟

 • امین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۲

  با سلام میخواستم بپرسم از ازمون مشاوران خبری دارید که برگزارمیشه یانه خیلی ممنون از سایت خوبتون

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۱

  با سلام
  فعلا با دروس مشترک مطالعه خود را آغاز کنید مثلا درس مدنی.

 • حسنی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۱

  با سلام از موسسه خوبتان…من قصد شرکت در آزمون سردفتری را داشتم ولی به نظر میرسد تشکیل نشود واگه تشکیل شود با ظرفیت خیلی پایین …و الان تصمیم گرفتم برای ارشد بخونم میخواستم راهنماییم کنید ک آیا منتظر بمانم یا شروع کنم برای مطالعه ارشد..؟؟؟؟؟؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  با سلام
  باید در آزمون ورودی شرکت نماید. برای منابع هم با شماره ۸۸۹۸۶۲۷۷ آقای زمان خانی تماس بگیرید.

 • وحید درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  سلام دفتر یار بعد از چه مدتی می تواند به سردفتری ارتقا یابد؟شرایط چیست؟چه کتابهایی باید برای مطالعه از انتشارات طرح نوین خریداری و استفاده کند؟با تشکر

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  با سلام
  امکان پاسخگویی به سوالات علمی را نداریم.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  با سلام
  به این شایعات توجه نکنید.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  با سلام
  لطفا منتظر اعلام نظر سازمان ثبت باشید.

 • هادی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  در ایین دادرسی کیفری ۹۲کنترل تلفن فقط در انحصار رییس کل دادگستری استان است یا قاضی ویژه شنود؟ وآیاقاضی ویژه شنود دیگر حذف شده ونحوه درخواست ان چگونه است………………باتشکراز شما

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

  با سلام
  منتظر اعلام سازمان هستیم.

 • مونا شاهسواری درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  سلام خسته نباشید. بالاخره چی شد آزمون امسال برگزار میشه ؟؟ تو یادداشت شماره۶۱ اشاره ای ب برگزاری ازمون نکردید.

 • داوطلب درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  سلام آیا حقیقت داره که آزمون سردفتری امسال برگزار نمیشه و قرار درس هایی مثله ادبیات و عربی حذف و زبان جایگزین شود

 • محمد محمدیاری درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

  سلام
  استاد فرجی خسته نباشید
  نیمه دوم ابان هم رسید اما خبری از ازمون سر دفتری نشد افسوس که یک سال از عمر خود را برای مطالعه از دست دادیم .
  افسوس