تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۸ بهمن ۹۴ ساعت ۱۰:۵۱
۹۴ سه شنبه ۰۵ آبان

آزمون متقاضیان سردفتری ماده ۶۹ قانون دفاتر اسناد رسمی در دوره دوم سال جاری برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دوره‌های آموزشی برای متقاضیان سردفتری اسناد رسمی که قصد دارند از ماده ۶۹ قانون دفاتر اسناد رسمی برای تصدی سردفتری استفاده کنند، در هر فصل در کانون سردفتران برگزار می‌شود.

در این دوره از کلاس‌ها، ۲۶ متقاضی از سراسر کشور در مدت دو هفته همه روزه در کلاس‌ها شرکت کردند و ۱۳ مبحث علمی در زمینه حقوق از جمله عقود قانون مدنی مانند وقف، وصیت، وکالت، اجاره و صلح سرقفلی، مسئولیت های سردفتران (کیفری، مدنی، انتظامی) و بررسی ماده ۱۰۰ قانون ثبت، بیع منقول و غیرمنقول و حقوق تعهدات، قرض و رهن، ارث، حقوق ثبت، آشنایی کاربردی با انواع اسناد، اجرای ثبت و حقوق املاک و اراضی، تدریس شده است.

پذیرفته‌شدگان در صورت کسب حد نصاب نمره در آزمون کتبی، در آزمون اختبار شرکت خواهند کرد.

بر اساس ماده ۶۹ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران «سردفتر شاغل که بازنشسته می شود می‌تواند شخص واجد صلاحیت طبق مقررات این قانون را برای تصدی دفترخانه خود به سازمان ‌ثبت اسناد و املاک کشور معرفی کند. مدت لازم برای معرفی در مورد بازنشستگی الزامی دو ماه قبل از تاریخ بازنشستگی است و در غیر این مورد باید ‌معرفی مزبور ضمن تقاضانامه بازنشستگی بعمل آید.

ورثه سردفتر متوفی که حین‌الفوت شاغل بوده است تا شش ماه از تاریخ فوت سردفتر می توانند ‌مجتمعاً به‌ترتیب شخص واجد صلاحیت را معرفی کنند. ‌در صورتی که سردفتر یا وراث او در مهلت های مذکور شخص واجد صلاحیت معرفی نکنند سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می‌تواند تصدی دفترخانه ‌را با رعایت مقررات این قانون به شخص واجد شرایط دیگری واگذار نماید.»به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 6 ؟

  • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۰۶

    با سلام
    آزمون ماده ۶۹ مربوط به امتیاز خرید دفتر است و اختصاص به افرادی دارد که با پرداخت مثلا ۶۰۰ میلیون تومان امتیاز دفتر خانه ای را خریداری می نمایند.

  • احمد درتاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۰۵

    چرا ازمونشو اطلاع رسانی نکردین ماشرکت کنیمـــ؟؟؟؟؟چــــــــــــرا؟؟؟