کارگاه
آخرين بروزرساني :۲۰ بهمن ۹۴ ساعت ۰۷:۱۱
۹۴ شنبه ۲۵ مهر

به نام خدا

 

pdf

آزمون وکالت ۹۴ در تاریخ ششم آذرماه برگزار خواهد شد و پیش بینی می گردد حدود ۵۵ هزار نفر در این آزمون شرکت نمایند. حداقل ۱۰ هزار نفر از شرکت کنندگان با توانایی ها و ظرفیت های علمی متفاوت تمام تلاش خود را صرف موفقیت در این آزمون می نمایند لیکن جمعیت محدودی از آنها در نهایت در فهرست پذیرفته شدگان قرار خواهندگرفت. در واقع اقلیتی دراین ماراتنِ رقابت موفق هستند که بهتراز دیگران عمل می نمایند. در این یادداشت، تلاش می کنیم روشهای صحیح مطالعه ۴۰ روز پایانی را مورد بررسی قراردهیم.

اول) انتخاب منبع مطالعاتی صحیح

برای مطالعه در ماه پایانی انتخاب منبع مناسب بسیار حائز اهمیت است. بنابراین در اولین قدم، منبع یا منابع مطالعاتی خود را به درستی انتخاب کنید. بهترین منبع، کتب یا جزواتی است که قبلاً مطالعه نموده و علامتگذاری یا حاشیه نویسی نموده اید.

دوم) مدیریت زمان

در ۴۰ روز پایانی، زمان مطالعاتی سرمایه ی بسیار ارزشمندی است. پس به گونه ای برنامه ریزی کنید که حداقل امکان ۱۲- ۱۰ ساعت مطالعه ی صحیح و هدفمند با تمرکز بالا داشته باشید.

سوم) محل مطالعه

برای افزایش کیفیت مطالعه و یادگیری مطلوب، سکوت وآرامش محل مطالعه بسیار مهم است. پس بهترین محل را برای مطالعه ی خود انتخاب کنید.

چهارم) انگیزه ی قوی

۴۰ روز پایانی مهمترین زمان و فرصت برای نتیجه گیری است. بنابراین باید انگیزه و انرژی داوطلب نسبت به ماههای گذشته بسیارمتفاوت باشد. پس تمام قدرت و توان مطالعاتی خود را با انگیزه ی قبولی و کسب رتبه ی مطلوب، معطوف به مطالعه و تسلط برمطالب نمایید و اهداف دیگر زندگی تان را در زمان و موقعیتی دیگر پیگیری نمایید.

پنجم ) روشهای صحیح مطالعه

برای کسب بالاترین کیفیت مطالعاتی و تسلط بر مطالب مهم و کلیدی آزمون، رعایت موارد ذیل الزامی است:

۱- مطالعه از۵ صبح آغاز و حداکثرتا ساعت ۲۳ ادامه می یابد. بنابراین مطالعه درغیر این ساعات، ممنوع است.

۲- ۴۰ روز پایانی، فرصت یادگیری نیست. بنابراین مطالعه ی کتب جدید، اکیداً ممنوع است.

۳- بهترین منبع مطالعاتی، جزوات یا کتابهایی است که قبلاً با هدف “مرور و جمع بندی در ماه پایانی” برای خود آماده کرده اید. مثل نکته برداری ها، حاشیه نویسی ها، علامتگذاری ها یا یادداشت نویسی های جداگانه و در غیراینصورت از یک منبع مطالعاتی با ویژگی های فوق مثل « بسته ی جمع بندی وکالت» استفاده کنید.

۴- به ازای هر ۴۵ دقیقه مطالعه، حتماً ۱۵ دقیقه استراحت کنید.

۵- سرعت و دقت را توأمان در مطالعه رعایت نمایید.

۶- نگران عملکرد رقبای خود نباشید. تمام توان و انرژی خود را صرف اجرای صحیح برنامه ی مطالعاتی خود نمایید.

۷- مراقب تغذیه ی خودباشید. پروتئین (گوشت و لبنیات) و ویتامین (میوه و سبزیجات) به قدر نیاز مصرف کنید تا انرژی لازم را در بدن خود تأمین نمایید.

۸- پس از تسلط بر مطالب، تست های سنوات گذشته را هم بخوانید و نکات مندرج در هرتست را با دقت یاد بگیرید.

۹- اوایل صبح یا عصرها، حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید. در اینصورت ذهن شما قوی تر خواهد شد و قدرت یادگیری شما به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

۱۰- ازکنار مطالبی که در یادگیری آنها مشکل دارید، عبور کنید و وقت خود را بیش از حد درگیر آنها نکنید.

۱۱- سعی کنید بر تمام دروس مسلط باشید. مخصوصاً دروسی که رقبای شما در آن ضعیف تر هستند مثل اصول فقه.

۱۲- به گونه ای مطالعه کنید که حداقل ۲ ساعت آن بدون وقفه بر روی صندلی باشد. در اینصورت آمادگی جسمانی شما برای روز آزمون تقویت شده و مانع خستگی زودهنگام شما در روز جلسه ی آزمون وکالت خواهد بود.

۱۳- اگر در کتابخانه یا مکان های عمومی مطالعه می کنیداز صحبت کردن با دیگران درهنگام مطالعه یا زمان استراحت جداً خودداری کنید زیرا تمرکز فکری شما از بین می رود و استرس و نگرانی بی دلیل سراغ شما خواهد آمد.

۱۴- به برنامه ی مطالعاتی خود متعهد وفادار باشید و از هرگونه تغییر یا تبدیل دوری کنید.

۱۵– حتما در « طرح جامع قبولی در آزمون وکالت ۹۴» ثبت نام کنید. لازم به ذکر است ثبت نام از تاریخ ۲۶ لغایت ۳۰ مهرماه است. خدمات طرح از ۵ آبان لغایت ۵ آذر به صورت رایگان و مجازی تقدیم خواهد شد.

توجه مهم: تسلط بر محتوای بسته ی جمع بندی وکالت و خدمات طرح جامع، امکان پاسخگویی به ۷۵ درصد سوالات آزمون وکالت ۹۴ را فراهم خواهد ساخت.

 

موفق باشید

محمدفرجی

مدیرمؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

۲۵/۰۷/۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران
 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۷/۳۰

  با سلام
  ۱-به شرط تسلط کامل بر محتوای بسته بلی.
  ۲-کافیست.البته از خدمات طرح جامع قبولی هم حتما استفاده نمایید.
  ۳-اولویت مطالعه شما گزیده قوانین باشد اگر فرصت بود باقی مواد را نیز بخوانید.
  روز های باقیمانده تا آزمون بسیار مهم است.فرصت را از دست ندهید.

 • بهروز علیزاده درتاریخ ۱۳۹۴/۰۷/۲۹

  با عرض سلام و ادب خدمت شما آقای فرجی و اعضای محترم و زحمتکش مؤسسه ی طرح نوین اندیشه
  من امروز (۲۹ مهر ۹۴) بسته ی جمع بندی وکالت رو تهیه کردم و تا امروز مطالعاتم ناقص و ضعیف بوده،
  سؤال اولم اینه لطفا پاسخ بفرمایید آیا برای فردی با وضعیت بنده نیز، مطالعه ی روزانه ی ۱۲ ساعت و تسلط بر بسته ی مذکور، باعث موفقیت خواهد بود؟

  سؤال دوم اینکه در کنار مطالعه ی بسته ی جمع بندی وکالت، نیازی به مطالعه ی جداگانه ی متن قوانین اصلی و فرعی وجود داره یا مطالعه ی بسته و گزیده ی قوانینی که در این بسته ی ارزشمند گنجانده شده، کافیست؟

  سؤال سوم و آخرم اینکه، در نحوه ی استفاده از بسته بر فرض مثال فرمودید گام اول درس مدنی ماده ی ۵۱۸ الی ۸۲۴، در اینجا آیا باید همه ی مواد بین این دو ماده ی موجود در متن اصلی قانون مدنی رو‌مطالعه بکنم ( که مجموعا حدود ۳۰۷ ماده است ) یا اینکه صرفا مواد بین ۵۱۸ الی ۸۲۴ موجود در بسته رو بخونم ( که کمتر از رقم بالاست بخاطر اینکه فقط گزیده ی مواد موجودند )؟ نمی دونم منظورم رو تونستم عرض کنم یا خیر امیدوارم شما ضعف بیانم رو ببخشید. درضمن در بسته ی من ماده ی ۵۱۸ موجود نیست، ( ۵۱۶، ۵۱۹، ۵۲۲ و … )

  در پایان بابت اینکه لطف می فرمایید و پاسخ تک تک دوستان رو می دهید ( که در کمتر جایی این اتفاق می افته ) بی نهایت از شما و اعضای محترم مؤسسه ی طرح نوین اندیشه تشکر و قدردانی بعمل می آورم.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۷/۲۹

  با سلام
  ۲ هفته قوانین و ۲ هفته نکات را بخوانید.

 • سعید درتاریخ ۱۳۹۴/۰۷/۲۸

  سلام خسته نباشید یه بار نکات مهم بسته جمع بندی رو خوندم به نظر شما دوباره نکات رو بخونم یا گزیده قوانین رو بخونم دیگه نمیرسم نکات دوباره بخونم باتشکر.