کارگاه
آخرين بروزرساني :۱۹ بهمن ۹۴ ساعت ۱۱:۵۲
۹۴ چهارشنبه ۱۵ مهر

به نام خدا

 

در فیلم جلسه ی مشاوره ی انتخاب کانون وکلای مطلوب، کف نمره ی احتمالی قبولی در آزمون وکالت ۹۴ به تفکیک در هر کانون اعلام شده است. در این خصوص ذکر چند نکته لازم به نظر می رسد:

۱- معیار قضاوت و اعلام کف نمره، آزمون وکالت ۹۳ است. به عبارت دیگر اگر آزمون وکالت ۹۴ در سطح و کیفیت آزمون وکالت ۹۳ باشد، حداقل نمره ی قبولی همان است که اعلام شده است.

۲- با توجه به کیفیت داوطلبان، حداکثر ۱۰ درصد آنها، امکان و توانایی کسب حداقل نمره ی قبولی در آزمون وکالت را خواهند داشت.

۳- برای اینکه داوطلبان دغدغه و نگرانی نسبت به دستیابی به حداقل نمره ی قبولی نداشته باشند، پیشنهاد می گردد حداقل یک پاسخ صحیح به پاسخ های مورد نیاز خود در هر درس اضافه نمایند. در این صورت قبولی آنها قطعی و حتمی خواهد بود.

۴- داوطلبان محترم نگران تعداد ثبت نام کنندگان در هر کانون نباشند. آنچه مهم است کیفیت علمی داوطلبان است که در هر کانون حداکثر ۵/ ۱ برابر ظرفیت پذیرش شرکت می نمایند. به عنوان مثال اگر در کانون مرکز ۱۰۰۰ نفر ظرفیت قبولی وجود دارد حداکثر ۱۵۰۰ نفر از داوطلبان از لحاظ علمی واجد شرایط هستند و سایر شرکت کنندگان نقشی در قبولی یا عدم قبولی دیگران نخواهند داشت. بنابراین فرقی نمی کند که تعداد شرکت کنندگان در کانون مرکز ۱۰ هزار نفر باشند یا ۲۰ هزار نفر و حتی بیشتر. سایر کانون ها هم به همین صورت خواهد بود.

 

محمد فرجی

مدیر موسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

۱۵/ ۷/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران