تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۱ بهمن ۹۴ ساعت ۰۸:۲۰
۹۴ شنبه ۲۸ شهریور

به نام خدا

 

pdf

شامگاه چهارشنبه (۲۵ شهریور) استاد یوسف نوبخت به علت بیماری در سن ۷۲ سالگی چشم از جهان فروبست.

این استاد فرزانه در سال ۱۳۲۲ در شهر رشت و در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد و پس از طی تحصیلات ابتدایی و متوسطه، وارد دانشکده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۹ از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. در سال ۱۳۵۱ وارد شغل مقدس قضاوت گردید و تا سال ۱۳۷۰ در این مقام خدمت نمود. در سال های ۷۵- ۱۳۷۰ به عنوان مدیر کل حقوقی وزارت بهداشت اشتغال داشت و در سال ۱۳۸۰ با رای قاطع، وکلای دادگستری مرکز به عنوان عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز انتخاب شد.

علاوه بر وکالت و مشاوره ی حقوقی، ایشان به تدریس در دانشگاهها، مجتمع های قضایی و موسسات آموزش عالی نیز اشتغال داشتند که هزاران نفر در محضر ایشان، شاگردی نمودند. تالیفات ارزشمندی چون« اندیشه های قضایی»، « نظریه های حقوقی در قلمروی پزشکی» و « نگاهی به آیین دادرسی مدنی» به یادگار مانده است.

برخی ویژگی های مرحوم نوبخت:

مرحوم یوسف نوبخت، فردی مومن، قانونمند، اخلاق مدار، آزاده و مستقل، منضبط، متعهد و وفادار به اصول اخلاقی، انسانی و دینی بودند و در تمام دوران زندگی حرفه ای خویش به گواهی دوستان و همکاران خود از این اوصاف ارزشمند برخوردار بودند.

برخی توصیه های استاد نوبخت:

در مراسمی که در روز یکشنبه ۱۹ بهمن ۹۳، برای قدردانی از استاد نوبخت در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید، ایشان توصیه های ارزشمندی برای پذیرفته شدگان در آزمون وکالت ۹۳ داشتند که اهم آنها عبارتست از:

۱- رسالت عمده ی قاضی و وکیل، دفاع از مظلوم و دفع ستم از ستم دیده و احقاق حق است و این عبادت است.

۲- حرمت مقام قضا و دادگاه را داشته باشید.

۳- هیچگاه به موکل وعده ی پیروزی ندهید. فقط صادقانه دفاع کنید.

۴- از مشورت غافل نباشید.

۵- در همه حال خدا را در نظر داشته باشید. اگر شما در کارتان که عبادت است در جلب رضایت خداوند باشید همیشه پیروز خواهید بود. شکست در جلب رضایت خداوند بی معنی است.

خاتمه: پیکر استاد یوسف نوبخت، روز جمعه (۲۷ شهریور) در قطعه ی نام آوران بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد مراسم ختم ایشان، روز دوشنبه ( ۳۰ شهریور) ساعت ۳۰/ ۱۵- ۱۴ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران برگزار خواهد شد.

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر مؤسسه طرح نوین اندیشه

۲۸/ ۶/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 5 ؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۲۹

  با سلام
  ممنون از لطف و محبت شما.پدر بزرگوار شما که از وکلای خوشنام و توانمند هستند بیش از ۴۰ سال سابقه دوستی و همکاری را با استاد نوبخت داشتند و حتما بیش از دیگران در غم و سوگ این یار و دوست دیرین خود نشسته اند. خدا سایه پدر را بر سر شما و دوستان مستدام و روح مرحوم نوبخت را قرین رحمت فرماید. در خصوص غفلت و اهمال دیگران هم فقط بسی تاسف.

 • روزبه وثوق احمدی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۲۹

  سلام
  خدا آقای نوبخت را رحمت و روحش را قرین آمرزش قرار دهد .
  آقای فرجی از شما و تمامی همکاران موسسه طرح نوین به جهت برگزاری مراسم قدردانی از ایشان در بهمن سال ۹۳ سپاسگزارم. بسیار به جا و به حق بود .
  شاید دیگران نیز کمی قدردانی از بزرگان و پیشکسوتان را بیاموزند .

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۲۸

  با سلام
  آمین.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۲۸

  با سلام
  خدا رفتگان شما را رحمت کند.

 • لیالی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۲۸

  خدا استاد نوبت رو قرین رحمت خودش قرار بده الهی آمین

 • حسین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۲۸

  روحشون شاد.خدا با امام حسین محشورشون کنه.