تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۱:۲۳
۹۴ چهارشنبه ۱۸ شهریور

تهران – ایرنا – منابع و ضرایب امتحانی برای داوطلبان دانشگاهی و حوزوی شرکت کننده در آزمون قضاوت امسال که در آبانماه برگزار می شود، اعلام شد.

به گزارش ایرنا از معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، مواد و ضرایب امتحانی ویژه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی و همچنین نحوه پذیرش در حوزه های قضایی به صورت جداگانه اعلام شده است.
براساس این گزارش، ضرایب ویژه داوطلبان دانشگاهی در دروس حقوق اساسی ۱، مدنی ۳، و ضریب دروس حقوق تجارت، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری، حقوق جزای عمومی و حقوق جزای اختصاصی هر کدام ۲ است.
برای این دسته از داوطلبان، ضریب درس فقه : از ابتدای کتاب قضا تا پایان شرح لمعه ۲و اصول فقه: اصول استنباط علامه حیدری(ره) ۱ اعلام شده است.
ویژه داوطلبان حوزوی، دروس حقوق اساسی (ضریب۱)، حقوق مدنی (ضریب۳)، حقوق جزای عمومی (ضریب۱)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب۲) است؛ همچنین در درس فقه: بیع مکاسب (ضریب۴)، فقه: شرح لمعه، از ابتدای کتاب قضاء تا پایان شرح لمعه (ضریب۳)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه (ضریب۴) عنوان شده است.

**زمان ثبت نام و آزمون
داوطلبان ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند الف و ب این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند ج اقدام و از تاریخ ۲۴ /۰۶ /۱۳۹۴ لغایت ۰۲ /۰۷ /۱۳۹۴ با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.
در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند.
این گزارش یادآور می شود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی می باشد و داوطلبان لازم است از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کرده و ثبت نام به غیر از روش فوق قابل قبول نیست و این دسته از داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند.
آزمون به صورت دو مرحله ای (تستی و تشریحی) است و تاریخ برگزاری آزمون تستی مورخ ۰۸ /۰۸ /۱۳۹۴ و تاریخ برگزاری آزمون تشریحی مورخ ۰۴ /۱۰ /۱۳۹۴ خواهد بود.
داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون باید از تاریخ ۰۶ /۰۸ /۱۳۹۴ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون تستی اقدام کنند.
ساعت ومحل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.

**نحوه پذیرش در حوزه های قضایی
داوطلبان در مرحله ثبت نام باید استان های محل خدمت را به ترتیب اولویت انتخاب کنند. علاوه بر این سه اولویت، داوطلبان در صورت تمایل می توانند یک اولویت به انتخاب قوه قضاییه واگذار نمایند.
همچنین به استناد ماده(۵) آیین نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات مصوب ۲۶ /۰۲ /۱۳۹۲ داوطلبانی که معدل کل آنان در آزمون بیش از ۵۰درصد باشد، به تعداد چند برابر ظرفیت نهایی به مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.
داوطلبانی که موفق به قبولی در مصاحبه علمی می شوند، به اداره کل گزینش معرفی و در صورت قبولی در تمامی مراحل گزینش، براساس اولویتی که در آن قبول شده اند، به خدمت گرفته خواهند شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 5 ؟