تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۲:۵۲
۹۴ چهارشنبه ۰۴ شهریور

بوشهر- ایرنا- معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: شبکه جامع تعیین حدود مالکیت ها با استفاده از امواج ماهواره ای و ایجاد شبکه ملی تعیین حدود املاک امسال راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، احمد تویسرکانی روز سه شنبه در آیین معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر افزود: کار شبکه جامع تعیین حدود مالکیت ها ماه گذشته در استان البرز و بخشی از تهران انجام شده و با اولویت بندی به سرعت در سراسر کشور با استقرار ایستگاه های زمینی ثابت اجرا می شود.
وی با بیان این که اجرای شبکه در استان بوشهر که زیرساخت هایش فراهم است راحت تر اجرا می شود اظهارکرد: تصمیم داریم در مدت زمانی کمتر از پنج سال طرح جامع کاداستر کشور اجرا شود.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در این سازمان قوانین و مقرارت شفاف بیان شده و تلاش می شود خلاهای موجود با اجرای قانون جامع کاداستر بانک جامع املاک کشور را تهیه کنیم.
وی بیان کرد: برای اجرای طرح کاداستر ایجاد شبکه جامع تعیین حدود مالکیت ها ضروری است.
تویسرکانی با تاکید براین که برقراری نظم در جامعه در پیشگیری از جرایم و اختلافات موثر است، افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک با راهکاری روشن و دقیق در همه بخش ها کار خود را پیش می برد و امروز برای استفاده موثر از این ماموریت ها و به ثمر نشستن آنها به تعامل و همفکری مشترک با همه بخش ها نیاز است.
وی بیان کرد: امروز حفاظت از زمین های دولتی در بخشی از سواحل دریا، بستر و حاشیه رودخانه و در حوزه شهرها و سایر عرصه های زیستی ضروری است.
تویسرکانی گفت: در مناطقی که با وجود محدودیت عرصه توسعه شهرها اجرا می شود، روز به روز بر قیمت زمین افزوده و افراد متخلف نیز با هزینه کرد سرمایه های خود در صدد تصرف این اراضی هستند که با ساز و کار مناسب و تعامل و هماهنگی بین بخش ها باید از وقوع این مفاسد در کشور پیشگیری کرد.
وی با تاکید براین که منشاء همه پرونده ها در حوزه قضایی جای دیگری است تاکید کرد: در حوزه پیشگیری از جرایم به تعامل بین دستگاههای اجرایی ذیربط نیاز داریم.
وی یادآور شد: گاهی دستگاههای متعدد با انجام کارهای موازی اثر اقدامات همدیگر را خنثی می کنند.
تویسرکانی اضافه کرد: جامعه امروز نیازمند استفاده از همه ظرفیت ها است که با برنامه ریزی، تفاهم و تعامل دستگاههای ذیربط باید از این توانمندی ها و منابع استفاده بهینه صورت گیرد.
وی درباره تثبیت مالکیت ها و توسعه ثبت رسمی براساس سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب افزود: اراده قانونگذار مبنی بر توسعه ثبت رسمی در کشور و انجام نقل و انتقالات در دفاتر رسمی است و برای این که در جامعه مالکیت ها تثبیت و از نزاعات و اختلافات جلوگیری شود توجه به این امر ضروری است.
وی گفت: همچنین در حوزه تثبیت شخصیت های حقوقی نیز بانک شناسه افراد حقوقی، کددار کردن شخصیت های حقوقی، اصلاح فرایند ثبت شرکت ها اقدامات و هماهنگی هایی با دستگاههای که در این زمینه دخالت دارند، صورت گرفته است.
استاندار بوشهر نیز گفت: با توجه به تحولات صنعتی در این استان و افزایش قیمت زمین وضعیت املاک در جنوب استان نیاز به ساماندهی دارد.
مصطفی سالاری افزود: در این ارتباط از کل استان تصویر برداری هوایی با کیفیت و دقت بالا انجام شده است.
وی اضافه کرد: همچنین مشاور برای راه اندازی سامانه جامع بانک اطلاعاتی GISانتخاب شده و در این سامانه اطلاعات مالکیتی به صورت دقیق ثبت می شود.
سالاری تقویت و ارتقای دیتا سنتر استان و شبکه فیبر نوری دستگاههای اجرایی را از جمله دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه عنوان کرد.
وی با بیان این که همه محدوده جغرافیایی استان دارای کاداستر است بیان کرد: هم اکنون منابع طبیعی و آبخیزداری مسوولیت کاداستر اراضی ملی، سازمان جهاد کشاورزی مسوولیت کاداستر اراضی کشاورزی، ثبت اسناد و املاک نیز کاداستر اراضی شهری و محدوده اراضی روستایی نیز با اجرای طرح هادی در استان اجرا می شود.
وی تاکید کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک نماد نظم و انضباط در جامعه است و باید تقویت و شیوه خدمات رسانی آن به روز شود.
رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: درمقوله امنیت همه افراد باید خود را در ایجاد آن سهیم بدانند.
علی جمادی افزود: اداره ثبت اسناد و املاک کشور بیانگر نظم و امنیت در جامعه است.
وی اضافه کرد: نقشی که این سازمان در ساماندهی اراضی، املاک و روابط حقوقی افراد دارد بی نظیر است و با تعیین حدود املاک بسیاری از مشکلات در جامعه برطرف می شود.
وی اظهارکرد: صدور سندهای تک برگی و دفترچه های ملکی نشان دهنده نوعی نظم در جامعه است که این امر میزان جرایم را کاهش می دهد.
در این آیین اصغر پیرهادی به عنوان مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر معرفی و از خدمات محمد بهرسی تقدیر شد. ک/۲
۶۰۴۷/۶۰۴۳/ ۶۶۷۵به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 3 ؟