تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۴ بهمن ۹۴ ساعت ۱۰:۲۱
۹۴ سه شنبه ۰۶ مرداد

طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی برای بررسی بیشتر به کمیته تخصصی ارجاع شد

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون عضویت مدیران شرکت ها در هیات مدیره شرکت های مختلف دیگر ممنوع می شود و مگر آن که فقط از یک شرکت حقوق دریافت کنند.

محمد علی اسفنانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه نمایندگان طرح الحاق دو تبصره به ماده ۲۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت را تصویب کردند.

وی افزود: بر اساس این دو تبصره، پاداش مدیران شرکت های سهامی به سه درصد کاهش می یابد، همچنین عضویت مدیران شرکت ها در هیات مدیره های شرکت های دیگر ممنوع شد و تنها در صورتی مدیر یک شرکت می تواند در هیات مدیره شرکت های دیگر حضور داشته باشد که وی فقط از یک شرکت حقوق بگیرد.

اسفنانی با اشاره به بررسی طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی در این کمیسیون، اظهار داشت: این طرح برای بررسی بیشتر به کمیته تخصصی ارجاع شد.

وی ادامه داد: در این طرح تلاش شده که مجازات بی احتیاطی مباحث شغلی که منجر به قتل غیرعمد می شود، کاهش یابد.

ماده ۲۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۲۴ اسفند ۱۳۴۷ :

با رعایت شرایط مقرر در ماده ۱۳۴ نسبت معینی از سود خالص سال مالی شرکت که ممکن است جهت پاداش هیأت مدیره در نظر‌گرفته شود به هیچ وجه نباید در شرکتهای سهامی عام از پنج درصد سودی که در همان سال به صاحبان سهام پرداخت می شود و در شرکتهای ‌سهامی خاص از ده درصد سودی که در همان سال به صاحبان سهام پرداخت می شود تجاوز کند.
مقررات اساسنامه و هر گونه تصمیمی که مخالف با مفاد این ماده باشد باطل و بلااثر است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 - 9 ؟

  • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۰۷

    با سلام
    پس از تایید نهایی در سایت قرار می گیرد.

  • 23 درتاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۰۶

    سلام..ازکجا پیداکنیم بخونیم؟؟دوتا تبصره هاکدوماست؟