تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۴ بهمن ۹۴ ساعت ۱۰:۱۴
۹۴ چهارشنبه ۲۴ تیر

به نام خدا

 

pdf

همانطور که می دانید روز سه شنبه ۲۳/ ۴/ ۹۴ بالاخره جمهوری اسلامی ایران با ۶ قدرت برتر دنیا به توافق رسیدند و بر این اساس حقوق و تعهداتی برای طرفین این توافقنامه ایجاد گردید. صرفنظر از محتوای این توافقنامه و اظهارنامه در خصوص کیفیت و مطلوبیت آن (که در تخصص نگارنده نمی باشد) در این یادداشت تاثیر عملی توافقنامه مذکور را در مشاغل حقوقی کشور بررسی می نماییم.

الف) قضات و صاحبان مشاغل قضایی

پس از رفع تحریم ها و ورود اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی، دعاوی و اختلافات با ماهیت و مشخصات جدیدی در محاکم حقوقی ایران طرح خواهد شد. دعاوی و اختلافات راجع به مسوولیت مدنی، بیمه، سرمایه گذاری، قراردادها و …. که قطعاً یک طرف آن اتباع خارجی خواهند بود. مطمئناً آراء و تصمیمات محاکم ایران در خصوص دعاوی جدید، نقش مهمی در پویایی و ارتقاء نظام حقوقی کشور خواهد داشت.

ب) وکلا و مشاوران حقوقی

ورود اتباع خارجی در قالب اشخاص حقیقی یا شرکت ها و بنگاههای بزرگ خارجی، به نحو چشمگیری وکلا و مشاوران حقوقی کشور را درگیر خواهد ساخت. از آنجایی که، فرهنگ استفاده از وکیل یا مشاور حقوقی برای اتباع خارجی یک اصل مسلم می باشد، از همین امروز وکلا و مشاوران حقوقی باید خود را آماده و مهیا ی پذیرش موکلین خارجی نمایند. مسائلی چون ثبت شرکت ها و علائم تجاری، سرمایه گذاری، حمل و نقل، قراردادهای تجاری و دعاوی مربوطه از عمده ترین موضوعات مورد نیاز آنها خواهد بود.

ج) سردفتران اسنادرسمی

اتباع خارجی (اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی) تمایل بیشتری به تنظیم اسناد و قراردادهای خود به طور رسمی در دفاتر اسنادرسمی دارند. بدون شک حضور تجار و سرمایه گذاران خارجی در کشور، منجر به تنظیم اسنادرسمی در دفاتر خواهد شد. معمول ترین اسنادی که تنظیم خواهد شد عبارتست از : وکالت و اعطای نمایندگی قانونی، فروش کالا و خدمات، انواع قراردادهای مشارکت، اجاره نامه، قراردادهای بانکی و خرید اموال منقول و در موارد خاص اموال غیر منقول.

نتیجه: مطمئناً تجار و تولید کنندگان و سایر صنوف داخلی از رفع تحریم ها و گسترش ارتباطات منتفع خواهند شد. بنابراین جامعه ی حقوقی نیز باید سهم خود را از این مبادلات تجاری و اقتصادی ببرد. این فرصت ارزشمندی برای همه فراهم است. امید که شما هم بتوانید از این فرصت های جدید شغلی، برخوردار شوید.

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر مؤسسه طرح نوین اندیشه

۲۴/ ۴/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 - 10 ؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۰۲

  با سلام
  یادداشت موفقیت ۲۱ را با دقت بخوانید.

 • سعیده درتاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۰۲

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من جزوات جزای اقای ساولانی را دارم ولی چون مواد جزا تغیر کرده در حال حاضر هم کلی استرس دارم هم بلاتکلیفم که برای جزا چی بخونم.در ضمن من برای ازمون سردفتری میخوام شرکت کنم نه وکالت و با توجه به این که دادافرین روی وکالت بیشتر متمرکز است و شما برای سردفتری میخواستم بدونم اصلا” جزوات اقای ساولانی برای سردفتری مناسب است یا خیر؟
  راستش من نه نه پول دارم که برای کلاس هزینه کنم و نه وقت کلاس رفتن.با توجه به گفته های من میخواستم منو راهنمایی کنید که برای سردفتری راجع به جزا چی بخونم؟لطفا” اگر کتاب ساده ساز یا نکات طلایی یا تست…به نظرتون مفید است معرفی کنید که از طرح نوین تهیه کنم.
  با تشکر

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۳۰

  با سلام
  ۱-خیر
  ۲-مباحث علمی و احکام.

 • سامان درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  سلام. ایا وکالت هم تحقیق محلی دارد؟در مرحله مصاحبه حضوری سردفتری چه می پرسند؟با تشکر

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  با سلام
  تحقیقات محلی و احراز صلاحیت تا حدودی متفاوت است.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  باسلام
  تا حدودی سخت تر است.

 • حسین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  با سلام.منظور از تحقیق محلی و استعلامات در ازمون سردفتری همان استعلامات از وزارت اطلاعات و ثبت احوال و دانشگاه است؟

 • علی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  سلام. بنده ازمون وکالت همه مراحل مربوط به استعلامات و.. را انجام دادم وقبول شدم. ایا گزینش وتحقیق محلی سردفتری هم مانند وکالت است یا سخت تر است؟با تشکر

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  با سلام
  به عنوان کتاب مکمل بخوانید.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  با سلام
  ۱- بلی
  ۲- فعلا فقط درس بخوانید.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  با سلام
  این دیدگاه هم قابل احترام است.

 • امیر درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۵

  شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لب لب خورد گه دانه دانه

 • علی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۵

  سلام. ازمون سردفتری هم تحقیق محلی و… دارد؟لطفا در مورد مرحله گزینش کمی توضیح دهید تا خود را اماده کنیم؟با تشکر

 • رضا درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۵

  سلام. کتاب حقوق ثبت تخصصی دکتر حمید ضا ادابی کتاب خوبیه؟چاپ سال ۱۳۹۰ هست شامل حقوق ثبت املاک،اسناد،اجرای مفاد اسناد رسمی ،ثبت شرکت ها و ایین نامه جدید اجرای مفاد اسناد رسمی،قانون وایین نامه جدید ثبت اختراع و طرح های صنعتی وعلائم تجاری .با تشکر