تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۰ اسفند ۹۴ ساعت ۰۹:۵۹
۹۴ چهارشنبه ۰۳ تیر

به نام خدا

 

 pdf

همانطور که می دانید از تاریخ ۱/ ۴/ ۹۴، قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲ با برخی اصلاحات و الحاقات لازم الاجراء شده است. در این خصوص ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:

۱- مواد ۶۹۹- ۵۷۱ که اختصاص به آیین دادرسی نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی دارد به مواد قبلی اضافه شده است. بنابراین داوطلبان گرامی از این پس باید ۶۹۹ ماده قانون را مطالعه نمایند.

۲- بعضی مواد نیز با برخی اصلاحات یا تغییرات رو به رو شده است که شرح آن در ۱۹ صفحه توسط آقای علیرضا نوبهاری طهرانی در یادداشتی جداگانه در سایت طرح نوین تقدیم شده است.

۳- داوطلبانی که قبلاً برخی کتب مثل بایسته های آیین دادرسی کیفری(آقای فرهی) یا بررسی تحولات در قانون آیین دادرسی کیفری(آقای نوبهاری طهرانی) را تهیه و مطالعه نموده اند نگران نباشند زیرا اصلاحیه موجود، مشکل آنها را برطرف می کند. البته آنها باید مواد ۶۹۹- ۵۷۱ را جداگانه مطالعه نمایند.

۴- برخی نظریات و دیدگاهها در خصوص برخی موارد اصلاحیه توسط اساتید و صاحبنظران مطرح می گردد. این موضوع نباید مانع مطالعه ی داوطلبان باشد. بنابراین آنها باید وظایف مطالعاتی خود را با دقت تانجام بدهند.

۵- شرح اصلاحیه ای که توسط آقای علیرضا نوبهاری طهرانی ارائه شده کار داوطلبان محترم را بسیار ساده نموده است زیرا هم متن ماده قبلی و هم متن ماده ی جدید آمده است تا داوطلبان به راحتی بتوانند به صورت تطبیقی مطالعه نموده و موارد تغییر یا اصلاح را به درستی متوجه بشوند.

۶- البته در آینده توضیحات سایر اساتید و همکاران محترم هم در سایت طرح نوین تقدیم خواهد شد.

۷- متن قانون آیین دادرسی کیفری (مواد ۶۹۹- ۱) همراه با اصلاحیه در سایت طرح نوین قابل دسترسی می باشد.

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

۳/ ۴/ ۹۴

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 1 ؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۹

  با سلام
  ممنون.

 • Elmira درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۵

  Man vaghan lazem midunam babate zahmataye doctor tehrani tashakor konam

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۷

  با سلام
  اشتباه و بی دقتی شما به همین دلیل است.شرح مذکور درتاریخ اول تیر منتشر شده و هر روز هم تکرار می گردد تا افرادی مثل شما امکان دسترسی داشته باشند.برای مشاهده چنین مطلب واضحی نیاز به عقل نیست بلکه فقط دقت و بینایی کامل می طلبد.

 • سپیده درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۷

  امان از شما.که ادرس چیزی رو که هنوز در صفحه درج نکردید و در ذهن مبارکتون هست رو میدین.زیر شرح اصلاحیه نوشته شده ا تیر اما تاریخ انتشار ۷ تیر هست همین امروز.مطمئن باشید نه فقط ۵ یا ۸ بنده کل ردیف رو نگاه کردم.به شمارش شما اعتماد و بسنده نکرده بودم!!!اینقد عقل دارم عنوان رو نگاه کنم نه اعداد رو بشمارم.
  عذر میخوام اما حق دارم عصبانی بشم وقتی ندیده و نشناخته اینجوری فهمم رو زیر سوال میبرید.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۴

  با سلام
  امان از این همه هوش و استعداد. ادرس ردیف ۸ مال دیروز بود . امروز ردیف ۵ را کلیک کنید. واقعا وقتی تیتر بدین واضحی را نمیتوانید پیدا کنید چگونه محتوای ان را می خواهید یاد بگیرید. لطفا مراعات وقت ما را نمایید. ممنون.

 • سپیده درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۴

  من تو اخبار شمردم هشتمی شد همین یادداشت ۱۴٫ای بابا

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۴

  با سلام
  به زودی.

 • لهراسب کوهستانی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۳

  در صورت امکان آن موادی که به انتهای قانون آیین دادرسی کیفری اضافه شد را به صورت فایلی جداگانه در سایت یا پروفایل قرار دهید.
  با تشکر

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۳

  با سلام
  ابار ویژه حقوقی ردیف ۸٫دقت کنید.

 • سپیده درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۳

  ببخشید شرح ۱۹صفحه ای تو کدوم یادداشته ،من پیدا نمیکنم،ممنون میشم لینک بدین

 • صفاریان درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۳

  ممنون از توضیحاتتون