تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۰ اسفند ۹۴ ساعت ۱۳:۲۹
۹۴ سه شنبه ۲۶ خرداد

 به نام خدا

 

pdf

به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون سردفتری می رساند، مطالعه ی قوانین ذیل برای عموم داوطلبان لازم و ضروری می باشد.

 

از قانون اسناد رسمی مصوب ۱۵ خرداد ماه ۱۳۱۶

 

ماده ۲۶- سردفتران مسؤول اعمال دفتریاران خود نیز هستند مگر در مواردی که سردفتر به مرخصی رفته یا غیبت او بر اثر مرخصی که مانع از انجام وظیفه است، باشد. این ماده رافع مسؤولیت شخصی دفتریاران در حدود اعمال آنها نخواهد بود.

ماده ۳۴- سردفتران مکلفند همه ساله لااقل پنج سند، بدون گرفتن حق التحریر برای اشخاصی که از طرف کانون معرفی می شوند تنظیم و ثبت نمایند.

ماده ۵۱- سردفتران و دفتریاران و بطور کلی تمام کارکنان دفترخانه باید اسرار ارباب رجوع و متعاملین را که بر اثر تنظیم یا ثبت از آن اطلاع حاصل کرده اند، مکتوم دارند.

ماده ۵۴- در صورتی که سردفتر کناره گیری از کار نماید، باید در ظرف ۲۴ ساعت از تاریخ کناره گیری به اداره ی ثبت محل اطلاع دهد و در صورتی که اداره ثبت تعیین نماید، کلیه دفاتر و اسناد و اوراق مربوط به دفترخانه و همچنین پروانه ای که برای او صادر شده به شخص یا اشخاصی که اداره مذبور تعیین نموده تحویل دهد و الا به مجازات مندرج در ماده ۴۱ محکوم خواهد شد.

 

قانون اصلاح پاره ای از مواد قانون دفاتر اسنادرسمی و کانون سردفتران و دفتریاران مصوب ۱۳۷۱

 

ماده ۱- بند ۷ ماده ۶۶ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران مصوب ۲۵/ ۴/ ۱۳۵۴ حذف و کلیه کارکنان دفاتر اسناد رسمی مشمول قانون کار می گردند.

ماده ۲- لایحه قانونی راجع به حق التحریر دفاتر اسنادرسمی و نحوه ی تقسیم آن مصوب ۳/ ۳/ ۱۳۵۹ شورای انقلاب، در خصوص کمک به کارکنان دفاتر اسنادرسمی، لغو می گردد.

ماده۳- ۱۵ درصد از حق التحریر دفاتر اسناد رسمی، هرماهه به عنوان پاداش به کارکنان دفاتر اسناد رسمی پرداخت می گردد.

تبصره- آیین نامه نحوه ی توزیع پاداش به کارکنان توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تهیه و به تصویب ریاست قوه قضاییه خواهد رسید.

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

۲۷/ ۳/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 - 9 ؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۱

  با سلام
  قواعد و دستور زبان هم لازم است.

 • رضا درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۲۰

  با عرض سلام خدمت جناب فرجی می خواستم کمی توضیح در مورد دروس عربی و ادبیات فارسی در ازمون سردفتری بفرمایید ایا تنها خواندن مواردی همچون ترجمه و معنی شعر و کلمات کافی می باشد یا باید قواعد هم مطالعه گردد سپاس گذارم

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۱۶

  با سلام
  بهتر است کتاب جامع حقوق ثبت را بخوانید.

 • sahar درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۱۶

  با سلام اقای فرجی
  من تو خوندن مواد سردفتری و اسناد هیچ مشکلی ندارم و قابل فهمه،ولی برای منابع ثبتی خیلی مشکل دارم با اینکه چن بار یه ماده رو میخونم بازم خیلی خوب متوجه نمیشم، میخواستم واسه نحوه مطالعه کمکم کنید.

 • طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۲

  با سلام
  خودتان مواد مربوط به ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی را پیگیری کنید.

 • بابک ریاحی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۱

  اقای فرجی در تکمیل سوالم و در پاسخ به جواب سوال شما باید بگم که من تقریبا قوانین اصلی حقوق ثبت اسناد و حقوق ثبت املاک رو خوندم و حالا دنبال موضوعات فرعی که در امتحان مطرح میشه هستم از جمله همین برنامه قانون پنجم توسعه که در ازمون سال ۸۶ دو سال از قانون برنامه چهارم توسعه طرح شده بود. با ذکر این تفاسیر من کدوم قسمت قانون برنامه پنجم و بخونم؟؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۱

  با سلام فعلا قوانین و مقررات اصلی را بخوانید.

 • بابک ریاحی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۳۱

  با سلام. با توجه به اینکه در سنوات گذشته ازمون سردفتری از مبحث قانون برنامه سوم و چهارم توسعه سوال مطرح شده و هم اکنون قانون برنامه پنجم توسعه مطرح هست و با توجه به اینکه قانون پنج دارای فصول زیاد و متعددی میباشد داوطلبین کدام فصل یا فصول قانون پنج توسعه را مطالعه نمایند؟

 • طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۳۰

  با سلام
  کتاب مختصر حقوق تجارت دکتر توکلی.

 • عطیه درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۲۸

  با عرض سلام و خسته نباشید
  برای آزمون سر دفتری ، در رابطه با تجارت میخواستم بپرسم با توجه به مدت زمان باقی مونده دوره ۵جلدی دکتر اسکینی رو پیشنهاد میکنید یا کتاب دکتر توکلی ؟توی این درس تقریبا ضعیف هستم ،برای کلاس تجارت موسسه (دوره ۳) ثبت نام کردم
  با تشکر

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۲۷

  با سلام
  بهتر است فاصله افطار تا صبح مطالعه کنید.

 • عسل درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۲۷

  با سلام
  شما در سوال قبلی فرمودین از او تیر روزی ۱۰ ساعت مطالعه برای آزمون سردفتری مطابق برنامه ۱-۸ و ۹-۱۸ داشته باشم،با توجه به ماه مبارک رمضان کسانی که روزه میگیرند و نمیتوانن در طول روز مطالعه داشته باشند چه پیشنهادی دارید؟چگونه در ماه مبارک رمضان مطالعه داشته باشیم؟
  با تشکر