تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۱ اسفند ۹۴ ساعت ۰۸:۵۱
۹۴ یکشنبه ۲۴ خرداد
خبرگزاری میزان: معاون منابع انسانی قوه قضاییه گفت: قضاتی که تمایل به همکاری داشته باشند براساس قانون می‌توانند با دستگاه قضا همکاری کنند و قوه قضاییه نیز از تجربیات آنها استفاده می کند.

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین امینی در حاشیه نشست معاونان منابع انسانی دادگستری‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آزمون استخدامی قضات در مرداد ماه برگزار می شود، اظهار کرد: جذب قضات از دو طریق اختصاصی و عمومی انجام خواهد گرفت که جذب عمومی در آبان ماه و جذب خصوصی در طول سال به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مردم می توانند از قضات شکایت کنند، گفت: شکایت از قضات در قانون وجود دارد و در این زمینه به تخلفات رسیدگی شده و با افراد متخلف برخورد می شود.

حجت الاسلام و المسلمین امینی در پاسخ به این سوال که آیا تخلف قضات و رسیدگی به آن در قانون قرار دارد، خاطرنشان کرد: قانونی برای رسیدگی به تخلف قضات وجود دارد و نظارت بر رفتار قضات که مجری آن معاونت ارزشیابی دادسرای انتظامی بوده و بر حسب آنچه در قانون آمده رفتار قضات اگر همراه با تخلف باشد از طریق دادسرای انتظامی قضات پیگیری و رسیدگی می شود.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه گفت: براساس پیش بینی قانون، قضات بازنشسته می توانند فعالیت خود را در دستگاه قضا ادامه دهند و دستگاه قضا نیز از تجربیات قضات بازنشسته در کارهای خود استفاده می کند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 9 ؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۲۷

  با سلام
  ممنون از شما.

 • علی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۲۷

  با سلام خدمت استاد عزیز جناب اقای فرجی
  بنده این خبر را بررسی کردم.خبرگزاری میزان به اشتباه آبان ماه را به مرداد ماه تغییر دادند.آزمون قضاوت آبان ماه برگزار میشود.متن صحیح خبر و فیلم مصاحبه در سایت باشکاه خبر نگاران موجود می باشد
  http://www.yjc.ir/fa/news/5230623 جهت اطمینان به لینک زیر مراجعه فرمایید
  با تقدیم احترام
  ۰۱۹۹

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۲۶

  با سلام
  ما هم نمی دانیم.

 • علی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۲۵

  با سلام
  منظورشون از این که ازمون مرداد ماه برگزار میشود چیست؟
  ایا ازمون تستی قضاوت (جذب عمومی) مرداد برگزتر میشود با همانند سالهای پیش ابان ماه؟