تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۱:۵۴
۹۴ یکشنبه ۱۷ خرداد
خبرگزاری میزان: رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در قانون آئین دادرسی کیفری جدید در صورت اثبات بی‌گناهی افراد به آنان خسارت پرداخت می شود.

حجت الاسلام و المسلمین قاسم عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی قضایی خبرگزاری میزان درباره قانون آئین دادرسی کیفری جدید اظهار کرد: بر اساس پیش بینی انجام شده در قانون آئین دادرسی کیفری جدید در صورتی که فرد، بی‌گناهی خود را اثبات کند می‌تواند خسارت خود را مطالبه نماید.وی تصریح کرد: حکومت ملزم است تا خسارت‌های مادی و معنوی افرادی را که به ناحق بازداشت شده‌اند را بپردازد و این موضوع نشان دهنده رعایت و اهمیت حقوق شهروندی در قانون آئین دادرسی کیفری جدید است.

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی خاطر نشان کرد: رعایت حقوق شهروندی و حفظ حقوق متهمان در تمامی مراحل تعقیب و تحقیق از نوآوری‌های مهم و قابل توجه در قانون جدید آیین دادرسی کیفری جدید است؛ زیرا دراین قانون توجه بسیاری نسبت به حقوق متهم شده است.

رئیس دادگستری استان مرکزی گفت: توجه به حقوق شهروندی و حق داشتن وکیل در قانون آئین دادرسی کیفری جدید از مزایای این قانون به شمار می‌رود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 3 ؟