تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۳:۲۴
۹۴ دوشنبه ۱۱ خرداد
خبرگزاری میزان: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد با بیان اینکه حق داشتن وکیل از مهمترین مزایای قانون آئین دادرسی کیفری جدید است، گفت: حقوق متهم از جمله تفهیم حق داشتن وکیل برای متهم عنوان شده که این موضوع در روند رسیدگی به پرونده و همچنین حقوق شهروندی نقش موثری دارد.
جواد جبله در گفت‌و‌گو با خبرنگار حقوقی قضایی خبرگزاری میزان، درباره مزایای قانون آئین دادرسی کیفری جدید اظهار کرد: با اصلاح زیرساخت‌های قانون آئین دادرسی کیفری جدید و اجرایی شدن آن در کشور شاهد تاثیر مثبت این قانون خواهیم بود.
وی تصریح کرد: اصلاحاتی بر روی قانون آئین دادرسی کیفری جدید در حال انجام است که با رفع ایرادات آن به مرحله اجرا می رسد.
جبله با بیان اینکه توجه به حقوق شهروندی از مزایای قانون آئین دادرسی کیفری جدید است، گفت: در زمینه حقوق شهروندی، تمام رویه‌های موجود در قانون جدید آورده شده و متهم و ادله دفاعیه در این قانون نیز به صراحت بیان شده است.
وی حق داشتن وکیل را از مهمترین مزایای قانون آئین دادرسی کیفری جدید دانست و ادامه داد: حقوق متهم از جمله تفهیم حق داشتن وکیل برای متهم عنوان شده که این موضوع به نفع متهم بوده و در روند رسیدگی به پرونده و همچنین حقوق شهروندی نقش موثری دارد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد خاطر نشان کرد: اجرایی شدن قانون آئین دادرسی کیفری جدید در اجرای عدالت و رعایت حقوق شهروندی نقش اثرگذاری دارد.
وی افزود: در قانون آئین دادرسی کیفری جدید تکالیف متهم، ضابط و مقام قضایی به صراحت روشن شده که یکی از موارد مهم و از مزایای این قانون به شمار می رود.
جبله در پایان گفت: موضوع استفاده از ضابط قضایی کاردان و باتجربه، مددکار و روانشناس در زمینه حقوق اطفال نیز باید در این قانون مشخص شده تا مشکلات و موانع در این حوزه مرتفع شود.


به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 + 2 ؟