تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۴:۲۱
۹۴ پنج شنبه ۰۷ خرداد

به نام خدا

pdf

همانطور که قبلاً در منابع آزمون سردفتری و نیز آزمون های آزمایشی سردفتری۹۴، اعلام شده است مطالعه ی کتاب «آیین تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی» تالیف آقایان سید جلیل و سید فریدالدین محمدی به صورت خاص مورد تاکید قرار گرفته است. در پاسخ به پرسش احتمالی داوطلبان در خصوص ضرورت مطالعه ی این کتاب ذکر چند نکته مهم می باشد:

۱- مولفین کتاب عبارتند از آقایان سید جلیل و سید فریدالدین محمدی که خلاصه ای از سابقه ی آنها به شرح ذیل می باشد:

الف) آقای سید جلیل محمدی

فارغ التحصیل دانشگاه اصفهان و از مدیران عالی ثبت در پست هایی چون کارشناس ثبت اسناد و املاک و اجرای اسناد رسمی، مدیر ثبت اسناد و املاک، مسوول بازرسی ثبت کل استان، کارشناس امور اسناد سازمان ثبت و در نهایت ۱۴ سال دادستان دادسرا دادگاههای انتظامی سردفتران و دفتریاران بوده اند. ضمناً علاوه بر عضویت در هیات رسیدگی به قوانین و مقررات دفاتر در زمان ریاست جناب آقای محمدرضا علیزاده در سازمان ثبت مشاور ایشان بوده اند. توضیحات خلاصه ی فوق بیانگر این مطلب است که آقای سید جلیل محمدی به عنوان یک فرد مجرب و کاربلد، به نوعی شناسنامه ی حقوق ثبت در ایران به حساب می آیند و ایشان از تمام توان، دانش و تجربه ی خود در نگارش این کتاب استفاده نموده اند.

ب) آقای سید فریدالدین محمدی

از سال ۱۳۷۲ وارد دفترخانه شدند و در سال ۱۳۷۴ به عنوان دفتریار دفترخانه منصوب گردیدند. پس از چند سال سابقه ی دفتریاری از سال ۱۳۸۰ به عنوان سردفتر اسناد رسمی ۷۲۷ تهران مشغول شدند. در طول ۱۴ سال گذشته فعالیت های مختلفی در کانون سردفتران و دفتریاران داشته اند که مهمترین آنها عبارتست از:

عضو هیات تحریریه، سردبیر نشریه داخل کانون، عضو کمیسیون ها و دفاتر مختلف کانون سردفتران از جمله آموزش و پژوهش، نظارت و بازرسی، روابط عمومی، موضوع گواهی امضاء الکترونیک و … به علاوه سه مجموعه ذیل را تهیه و گردآوری نموده اند:

یک) مقررات مالیاتی مرتبط با دفاتر اسناد رسمی

دو) آراء و نظریات کمیسیون وحدت رویه کانون(موضوعی)

سه) مجموعه آراء هیات عمومی دیوان عدالت اداری مرتبط با دفاتر اسناد رسمی

۲- محتوای کتاب حاوی بخشهای متنوعی است که پاسخگوی سوالات خوانندگان محترم خواهد بود. علاوه بر توضیحات مختصر هر فصل، ارجاع به نکات مهم و کلیدی، بخشنامه های ثبتی، آراء وحدت رویه، آراء دیوان عدالت اداری، نظریات مشورتی، دستورالعمل ها و … می تواند به تسلط و توانایی بیشتر خوانندگان بیافزاید.

۳- نگارش سلیس و روان کتاب، از دیگر امتیازات مورد اشاره می باشد.

۴- گزیده مواد مهم از قوانین و مقررات مرتبط نیز کمک قابل توجهی است برای داوطلبان و بدینوسیله آنها را از مطالعه ی مواد غیر مرتبط از قوانین و مقررات مختلف معاف می سازد.

۵- بخشنامه های ثبتی و آراء وحدت تا اوایل اردیبهشت سال ۹۲، جمع آوری شده است و ادامه ی آن هم حداکثر تا مرداد ۹۴ در سایت طرح نوین قرار خواهد گرفت. بنابراین لزومی به مراجعه به سایر مجموعه بخشنامه های ثبتی نخواهد بود.

خاتمه: موارد فوق الذکر، دلایل بسیار مختصری برای مطالعه ی این کتاب نفیس بود. اینجانب علیرغم ۱۳ سال سابقه ی سردفتری اسناد رسمی و داشتن همکاران بسیار توانمند و با سواد، در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام اولین مرجع پاسخگویی به سوالات خود را این مجموعه ارزشمند می دانم. بنابراین مطمئن باشید، مطالعه ی این کتاب نه تنها برای آزمون سردفتری بلکه برای سال های اشتغال شما در مقام سردفتر اسناد رسمی نیز ثمر بخش خواهد بود.

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

۷/ ۳/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 2 ؟

  • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۱۸

    با سلام
    لطفا با شماره ۸۸۹۸۶۲۷۷ اقای زمانخانی تماس بگیرید.

  • مصطفی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۵/۱۷

    سلام من چاپ جدید کتاب آیین تنظیم اسناد رو از انتشارات طرح نوین تهیه کردم اما صفحات ۲۷۳ تا ۲۸۸ دراین کتاب حذف شده یا چاپ نشده است. لطفا فایل pdf این صفحات را درسایت قرار دهید.