تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۲ اسفند ۹۴ ساعت ۱۳:۱۱
۹۴ چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت

به نام خدا

 

 

بخش قابل توجهی از فارغ التحصیلان حقوق یا فقه و مبانی حقوقی اسلامی در آزمون های مختلف حقوقی شرکت می نمایند لیکن به علت نزدیکی زمان برگزاری آزمون ها، اولویت بندی مطالعاتی یا رعایت ترجیح و تقدم برای گروهی از داوطلبان سخت و دشوار به نظر می رسد. لذا در جهت راهنمایی و ارشاد این گروه می توان گفت:

۱- معمولاً زمان برگزاری آزمون های شغلی (وکالت، قضاوت، سردفتری و … ) در نیمه ی دوم سال و اواخر پاییز است.

۲- اولویت بندی مطالعاتی بر اساس اهمیت یا علاقمندی داوطلبان است. مثلاً اگر داوطلبی، علاقه ی اصلی اش شرکت و موفقیت در آزمون «قضاوت» است در نتیجه، ساختار اصلی مطالعاتی او بر اساس منابع و مفاد آزمون «قضاوت» است و سایر آزمون ها در اولویت های بعدی قرار می گیرند.

۳- با توجه به «اشتراک موضوعی» منابع آزمون های شغلی، یک یا چندبار مطالعه ی دقیق و با کیفیت می تواند «سرمایه ی مناسبی» برای آزمون های دیگر باشد. مثلاً در درس حقوق مدنی باید به گونه ای مطالعه شود که برای سایر آزمون های شغلی نیاز به مطالعه ی مجدد نباشد.

۴- برای دروس فرعی مثل «فارسی و عربی» در آزمون سردفتری یا «حقوق اساسی و متون فقه» در آزمون قضاوت باید «زمان مطالعه» به درستی مدیریت شود. مهم آمادگی مطلوب داوطلب در زمان آزمون است و تقدم یا تأخر زمانی مطالعاتی اهمیتی ندارد.

۵- تمرکز و دقت داوطلبان و دوری از هر گونه استرس یا نگرانی در افزایش توان مطالعاتی و مدیریت مطالعاتی تمام آزمون ها مهم و اساسی است. بنابراین اگر با اعتقاد و ایمان کامل به موفقیت و مدیریت زمان مطلوب، عمل نمایید، مطمئن باشید که قبولی در تمام آزمون های شغلی، امکانپذیر خواهد بود.

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

۳۰/ ۲/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 2 ؟