تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۷ اسفند ۹۴ ساعت ۱۰:۳۵
۹۴ شنبه ۲۹ فروردین

 به نام خدا

 

 pdf

آزمون های حقوقی در سال ۹۴ در زمان های مقرر برگزار خواهد شد. در این یادداشت تلاش داریم ، پیشنهادات موثری را جهت تضمین قبولی برای شما داوطلبان پرتلاش و ساعی تقدیم نماییم .

اول ) به برنامه مطالعاتی خود وفادار بمانید .

طبیعی است پس از چند ماه مطالعه ، داوطلبان دچار روزمرگی شده و احساس می کنند که باید تغییری در مطالعه ی خود ایجاد کنند . ساده ترین راهی که به نظر می رسد ، تغییر برنامه درسی و آغاز روش جدید مطالعه است . چنین نگرشی اساساً باطل و خطرناک است . پس اگر در مسیر مطالعاتی احساس خستگی یا یکنواختی نمودید ، برای ساعاتی مطالعه را متوقف کنید و حتی زمانی را برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید و پس از تجدید قوا ، مجدداً برنامه مطالعاتی خود را پیگیری نمایید .

دوم ) دروس را به صورت ماهوی بیاموزید .

با توجه به کیفیت سوالات آزمون ها، بهتراست داوطلبان دروس را به صورت ماهوی و مبنایی مطالعه نموده و به درستی آنرا بیاموزند . روش گزیده خوانی یا حفظ مطالب، برای موفقیت در آزمون ها کافی نخواهد بود . بنابراین مطالب هردرس را به صورت کامل مطالعه کنید و برای ماه پایانی به روش گزیده خوانی یا حفظ مواد مهم و نکات کلیدی عمل نمایید .

سوم ) درهنگام مطالعه ، نکته برداری ، خلاصه نویسی ، حاشیه نویسی و علامتگذاری نمایید .

هرچند تا ماه پایانی ، مطالعه ی شما ماهوی و اصلی است لیکن پیشنهاد می شود خلاصه ی مطالب یا نکات مهم هر مبحث را به صورت جداگانه یا حاشیه نویسی آماده نمایید تا برای ماه پایانی نگرانی نداشته باشید . تاکید می گردد ، نکات مهم و خلاصه یادداشت های شما در ماه پایانی علاوه بر تسریع مطالعه ، اعتماد به نفس و تسلط شما را نیز به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد.

چهارم ) حواشی آزمون را از خود دور نمایید .

تاکید می گردد تمام انرژی و توان خودرا برای مطالعه با تمرکز فکری بالا ، صرف کنید و از ورود به مباحث حاشیه ای و بی فایده اکیداً خودداری نمایید. کلیه اخبار و اطلاعات موثق راجع به آزمون در اسرع وقت در سایت طرح نوین تقدیم خواهد شد .

پنجم ) ساعات مطالعه ی خودرا افزایش دهید .

هر چند ساعات مطالعه افراد با توجه به اوضاع و احوال و شرایط زندگی خصوصی آنها متفاوت است لیکن به نحوی برنامه ریزی کنید که حداقل روزی یک ساعت به زمان مطالعه ی خود اضافه نمایید . اگر از همین امروز این پیشنهاد را اجرایی کنید ، تا روز آزمون حداقل ۲۰۰ ساعت مطالعه اضافی خواهید داشت و همین امر باعث افزایش شانس قبولی شما خواهد بود .

توجه : افزایش ساعات مطالعه برای برخی داوطلبان به صورت روزانه تحت هیچ شرایطی امکانپذیر نمی باشد ، بنابراین :

۱- اگر کارمند یا شاغل هستید ، حداقل بیست روز تقاضای مرخصی نمایید.

۲- اگر خانه دار هستید یا دارای فرزند کوچک ، پیشنهاد می گردد از اعضای خانواده خود بخواهید هفته ای یک تا دو روز به کمک شما بیایند .

۳- اگر هیچ یک از طرق بالا مقدور نبود ، روزی یک ساعت از خواب روزانه ی خودرا کاهش دهید . دراین صورت حدود ۲۰۰ ساعت زمان مطالعه برای خود ذخیره کرده اید .

ششم ) متناسب با توان علمی خود مطالعه کنید .

مسلم است داوطلبان از نظر کیفیت و توان علمی با یکدیگر متفاوت هستند . به همین دلیل باید منابع مطالعاتی آنها نیز متفاوت باشد . پس اگر دانشجوی متوسطی هستید اصراری به مطالعه منابع و کتب اصلی و مرجع نداشته باشید . برای شما مطالعه جزوات کمک آموزشی و قوانین مهم ، بازدهی بیشتری خواهد داشت . اگر می خواهید در ساعات مطالعه صرفه جویی نموده و بازدهی مطالعاتی خودرا افزایش دهید پیشنهاد می کنیم بسته ی جمع بندی، قوانین و آراء وحدت رویه را به عنوان منبع اصلی مطالعاتی خود انتخاب نمایید.

هفتم ) کانون وکلای مطلوب خودرا درست انتخاب کنید .

کیفیت علمی شرکت کنندگان در آزمون وکالت متفاوت است به همین دلیل هر داوطلبی باید بر اساس دانش و توان علمی خود ، کانونی را که به سطح علمی او نزدیک تر است انتخاب نماید . به همین دلیل پیشنهاد می گردد تا روز اول مهرماه ، تمام تلاش خودرا معطوف به افزایش توان علمی خود نمایید و در زمان ثبت نام با توجه به سطح معلومات و دانش خود ، کانون مناسب را انتخاب کنید . خاطر نشان می شود که هرگونه رفتار احساسی و غیرمنطقی ، نتیجه ای جز شکست و ناکامی نخواهد داشت .

هشتم ) زمان خودرا مدیریت کنید .

هر داوطلبی طبق برنامه ی مطالعاتی خود موظف است روزانه حداقل ساعاتی را مطالعه نماید که این حداقل نباید کمتر از ۶ ساعت باشد . ممکن است برخی در تامین همین حداقل ساعت نیز مشکل داشته باشند . به هر حال باید توجه داشت که برای تسلط کامل بر منابع مطالعاتی باید حداقل ساعات مطالعه مذکور محقق شود . به همین دلیل پیشنهاد می گردد :

الف . اگر کارمند یا شاغل هستید ، حداقل روزانه یک تا دو ساعت در محل کار خود به مطالعه متن قانون یا تست خوانی بپردازید .

ب . اگر خانه دار یا دارای فرزند هستید ، در میان اوقات کار در منزل ، زمان هایی را به مطالعه متن قانون یا تست خوانی اختصاص دهید .

ج . اگر محدودیت زمانی ندارید ، در مواقع استراحت ، به مطالعه خلاصه نویسی ها یا یادداشت های شخصی خود مشغول باشید .

د . تحت هیچ شرایطی ، ساعات مطالعه خودرا به کمتر از ۶ ساعت تقلیل ندهید و اگر این امر اتفاق افتاد ، روز بعد آن عقب ماندگی خود را حتما جبران نمایید .

نهم ) تمرکز فکری خودرا به روی آزمون ، معطوف نمایید .

در مدت باقیمانده ، تمام فکر و انرژی خودرا معطوف آزمون نمایید . سایر مسائل و فعالیت های غیر ضروری خودرا به بعد از آزمون موکول نمایید . اوقات استراحت و فراغت خودرا با خانواده تان سپری نمایید و حتی الامکان از هرگونه مراوده با دوستان و رفقای خود پرهیز نمایید.

دهم ) برای ماه پایانی ، برنامه ویژه ای داشته باشید .

مسلما تمام زحمات و تلاش های شما در ماه پایانی ، به بار خواهد نشست . درواقع در ماه آخر، داوطلبان باید نتیجه ی زحمات گذشته خودرا مشاهده نمایند . در این ماه ، باید همه ی مطالب و مباحث مطالعه شده گذشته را مرور و جمع بندی نهایی نمایید . بنابراین از همین امروز برای ماه پایانی خود برنامه ریزی کنید . بنابراین پیشنهاد می گردد :

۱- قوانین ، مقررات و آراء وحدت رویه را خط کشی ، علامت گذاری یا حاشیه نویسی کنید .

۲- نکات مهم در تست های سنوات گذشته را برجسته و مشخص نمایید .

۳- نکات مهم و ظریف که در زمان مطالعه با آن مواجه می شوید را یادداشت برداری نمایید .

خاتمه :

با رعایت پیشنهادات ارائه شده در این یادداشت ، به تدریج تغییرات ذیل در شما ایجاد خواهد شد :

۱- کیفیت علمی شما ، افزایش می یابد .

۲- روش مطالعه ی شما ، ارتقاء می یابد .

۳- سرعت مطالعه ی شما ، بیشتر می شود .

۴- اعتماد به نفس شما ، افزایش می یابد .

۵- دغدغه و نگرانی شما ، کاهش می یابد .

۶- مطالعه ی شما ، هدفمند و منسجم می شود .

۷- ماه پایانی مطالعه شما ، با اعتماد واعتقاد سپری خواهد شد .

۸- میل به موفقیت در شما ، تشدید می شود .

۹- مسیر موفقیت شما ، هموار خواهد شد .

۱۰- با انگیزه و روحیه بیشتری به استقبال آزمون خواهید رفت .

 

 

  موفق باشید

   محمد فرجی

       مدیر مؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

 ۲۹/ ۱/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 + 2 ؟

  • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۰۲

    با سلام
    ممنون از محبت شما.

  • نادیا مرادی درتاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۰۱

    سلام آقای فرجی.ممنون بابت همراهی هاتون با داوطلبین و مطالبی ک میذارید،واقعا انگیزه میدن .خسته نباشید.