تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۷ اسفند ۹۴ ساعت ۱۲:۴۸
۹۴ دوشنبه ۲۴ فروردین

به نام خدا

سوم ) علائم استرس
علائم و نشانه های استرس در افراد متفاوت است لیکن مهمترین و متداول ترین آنها عبارتست از :
سردرد ، دهان درد ، دل درد ، گرفتگی های عضلانی ، خواب های عجیب و غریب و آشفته ، خونریزی لثه ، پیدایش جوش صورت ، خارش پوست ، افزایش آلرژی و حساسیت ، مصرف زیاد شیرینی ، کاهش تمرکز و به وجود آمدن تیک های عصبی مثل جویدن ناخن .
توجه : علائم استرس ، کم و بیش در میان بیشتر افراد وجود دارد لیکن تشدید و تداوم آن به نوعی نگران کننده است و باید به طور جدی آن را پیگیری و برطرف نمود .
چهارم ) روش های مقابله و غلبه بر استرس
برای مهار و غلبه بر استرس ، روش های ذیل پیشنهاد می گردد :
الف . برنامه ریزی
هرفرد باید برای فعالیت روزانه خود ، جدول برنامه ریزی مشخص و مدونی داشته باشد . فقدان برنامه ریزی ، به تدریج فرد را سرگردان و نگران خواهد ساخت .
ب . استراحت
در میان فعالیت های مطالعاتی یا روزانه باید زمان هایی را برای استراحت پیش بینی نمود . استراحت باعث افزایش تمرکز و توانایی مطالعاتی و بالا رفتن توان و کیفیت فرد می شود . باید توجه نمود که محیط استراحت باید دور از هرگونه تنش و هیاهو باشد .
توجه : داوطلبان آزمون های حقوقی باید به ازای هر ۴۵ دقیقه مطالعه ، حتما ۱۰ دقیقه استراحت مفید داشته باشند .
ج . خواب راحت
برای فعالیت مناسب ، حداقل ۶ ساعت خواب کامل و مفید ضروری است . برای یادگیری یا دوره مطالب درسی لازم است ، ذهن کاملا هوشیار و با تمرکز کافی باشد .
توجه : برای خواب راحت توصیه می شود، حداقل نیم ساعت قبل از خواب مطالعه ی داوطلبان متوقف شود تا ذهن خودرا از فضای مطالعه ، رها و آزاد سازد .

 

موفق باشید
محمد فرجی
مدیر مؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه
۲۴/ ۱/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 3 ؟