تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۰ تیر ۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
۹۴ یکشنبه ۲۳ فروردین

به نام خدا

 

با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون های حقوقی ، نوعی نگرانی و تشویش در وجود داوطلبان آزمون به تدریج ایجاد خواهد شد و همین مساله می تواند به نوعی در روند مطالعاتی آنها ، تاثیرگذار باشد . دراین یادداشت تلاش داریم ، این حالت درونی _ بیرونی داوطلبان را به صورت علمی و تجربی بررسی نماییم و به نوعی آنهارا از تاثیرات منفی این پدیده مصون سازیم .

اول ) تعریف استرس

در بیان ساده می توان گفت ، استرس حالتی در روان و بدن است که به واسطه ی ورود فشارهای روحی و جسمی به فرد ایجاد می شود . به عبارت دیگر استرس واکنشی است که فرد برای تطبیق با یک وضعیت خارجی متفاوت ، با حالت و وضعیت عادی به صورت رفتاری ، روانی یا جسمانی از خود نشان می دهد .

دوم ) انواع استرس

استرس معمولا به یکی از حالات ذیل ظاهر می گردد :

الف . استرس کم ( مثبت ) :

استرس کم در فرد باعث انگیزه و میل به پیشرفت می شود . به همین دلیل است که می گویند وجود حداقل استرس ، طبیعی است و فرد نباید نگران باشد . بنابراین استرس کم ، نه تنها برای فرد مضر نیست بلکه مفید و موثر نیز خواهد بود .

ب . استرس زیاد ( منفی ) :

وقتی که فشار روانی بر فرد ، شدید ، طولانی و مداوم باشد موجب بروز بیماری می گردد . درواقع آنچه که بیشتر ، افراد را تحت تاثیر حالات منفی و مضر قرار می دهد این نوع استرس است .

توجه : آنچه که داوطلبان کنکور یا هر مسابقه و رقابت را تحت فشار روانی و بدنی قرار می دهد ، استرس زیاد ( منفی ) است . بنابراین ما تلاش داریم ، این نوع استرس را مورد ارزیابی دقیق قرار دهیم .

 

 

  موفق باشید

 محمد فرجی

           مدیر مؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

   ۲۳/ ۱/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 + 3 ؟

  • Ali درتاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۲۳

    سلام…
    بعضی هاانگارعادت کردندبه خوندن با استرس.و اگه استرسی نداشته باشندمثل اینه که چیزی روگم کردند یادرس رو بدون استرس نمیتونن بخونندوحس میکنندیادنمیگیرند.