تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۲ اسفند ۹۴ ساعت ۰۹:۴۴
۹۴ شنبه ۱۵ فروردین

به نام خدا

 

 

۱- ورود به حرفه ی سردفتری یا از طریق آزمون ورودی است یا خرید مجوز(ماده۶۹).

۲- آقایان و خانم ها با دارا بودن شرایط قانونی می توانند در آزمون ورودی شرکت نمایند.

۳- انتشار آگهی ثبت نام به موجب آیین نامه در شهریور ماه و برگزاری آزمون نیز در آذر ماه می باشد مگر اینکه سازمان ثبت در سال ۹۴ رویه دیگری در پیش بگیرد.

۴- ظرفیت پذیرش بر اساس نیازهای منطقه ای، جمعیت و معاملات اقتصادی می باشد.

۵- حداقل سن سردفتران ۲۴ سال است که ملاک زمان اشتغال است. فاصله برگزاری آزمون تا شروع به اشتغال، حداقل یکسال می باشد لیکن ممکن است تا دو سال نیز طول بکشد.

۶- دروس حقوق ثبت و دفاتر اسناد رسمی از اهمیت بسیار زیادی در آزمون برخوردار هستند.

۷- پس از قبولی در آزمون کتبی، مراحلی چون گزینش، مصاحبه و اختبار(آزمون علمی)و … پیش بینی شده است.

۸- هر سردفتر فقط حق فعالیت در شهر محل پذیرش خود را دارد مگر به موجب مقررات مربوط به نقل و انتقال و با گذشت زمان های قانونی.

۹- مجوز سردفتری اسناد رسمی قابل واگذاری یا انتقال به غیر نیست مگر در صورت از کار افتادگی، بازنشستگی یا فوت سردفتر.

۱۰- حرفه ی سردفتری اسناد رسمی قابل جمع با مشاغل قضاوت، وکالت، مشاوره ی حقوقی، مشاغل دولتی و … نیست لیکن تعارضی با تدریس در دانشگاهها و مراکز آموزشی ندارد.

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

۱۵/ ۱/ ۹۴



به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 5 ؟

  • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۱۸

    با سلام
    احتمالا شانس شرکت نخواهیدداشت.

  • عبدالمجید درتاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۱۷

    با سلام بنده دارای مدرک لیسانس مدیریت و فوق لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی می باشم. دی ماه ۹۴ نیز مدرک لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی را اخذ خواهم نمود. آیا برای بنده امکان شرکت در آزمون سردفتری وجود دارد یا خیر؟ خواهش میکنم دقیق جوا دهید زیرا می خواهم برای آزمون مطالعه نمایم. برای آزمون وکالت همیشه در آگهی قید می کردند که کسانی که فوق لیسانس حقوق داشته و لیسانس آنها غیر مرتبط با فوق باشد از ارسال مدارک خودداری کنند و نمی توانند در آزمون وکالت شرکت کنند ولی تا به حال در آگهی های سردفتری چنین مطلبی قید نشده بود . تشکر

  • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۱۷

    باسلام
    ۱-به ماده ۶۹ قانون دفاتر اسناد رسمی مراجعه فرمایید.
    ۲-پروانه وکالت قابل تودیع و نگهداری است ولی امتیاز سردفتری

  • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۱۷

    باسلام
    ۱-به ماده ۶۹ قانون دفاتر اسناد رسمی مراجعه فرمایید.
    ۲-پروانه وکالت قابل تودیع و نگهداری است ولی امتیاز سردفتری خیر.

  • سپیده درتاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۱۶

    ممنون و دو تا سوال
    خرید مجوز یعنی چی؟
    میشه هر دو امتحان وکالت و سردفتری رو داد و به فرض قبولی تو هر دو تا چه وقت اعتبارش باقی میمونه؟اصلا میمونه؟مثلا ۱۰ سال سر دفتر بودی حالا میخوای بری کاراموزی وکالتتو بکنی پروانه ی اونو بگیری بر اساس پذیرش ده سال پیش/.یا بالعکسش.به هر حال همچین حقی محفوظ میمونه؟