تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۷ آذر ۹۴ ساعت ۱۱:۳۷
۹۴ یکشنبه ۰۹ فروردین

به نام خدا

 

امیدوارم که تا این لحظه با تمرکز و جدیت پیگیر برنامه های درسی خود بوده و گام های موفقیت را با آرامش در حال پیمودن باشید. دانشجویان اغلب در مشاوره هایشان می پرسند چگونه می توانم به همه ی برنامه ها و سرفصل های مطالعاتی خود برسم ضمن اینکه به تفریح و گردش و سرگرمی هایم نیز بپردازم. به این دسته از دانشجویان باید گفت که در این مدت چند ماهه چیزی مهمتر از هدفتان که قبولی در آزمون کانون وکلا می باشد نیست. بنابراین صرفنظر کردن از همه این تفریحات و سرگرمی ها در راه رسیدن به آن هدف خالی از لطف نمی باشد ولی باید این را نیز بگوییم که مدیریت زمان و نقش آن در پیشرفت می تواند همزمان شما را منتفع از مطالعه و سرگرمی هایتان سازد. در این مرحله راهکارهایی ارائه می شود که شما هم به تفریح و سرگرمی هایتان بپردازید هم در مطالعه موفق باشید.

۱- از وقت های آزاد خود بهره ببرید. زمانی که در سالن انتظار، وسایل نقلیه ی عمومی و …. بیکار هستید نگذارید وقتتان تلف شود. به طور مثال یک روز خود را مجسم کنید و زمان مرده آن را تخمین بزنید. در این زمان ها  شما می توانید بوسیله ی یک دستگاه Mp3 یک مبحث درسی را گوش کنید. همیشه کتاب به دست به گردش بروید. یک قلم و دفترچه نیز به همراه داشته باشید به این ترتیب هیچ وقتی بیهوده هدر نمی رود.

۲- مفهوم و تصور دقیقی از ارزش یک ساعت از وقتتان را داشته باشید.

۳- وقتی با کسی ملاقات دارید به او بگویید تا چه مدت زمانی را می توانید به این ملاقات اختصاص دهید . با قرار دادن محدودیت زمانی این ملاقات خود به خود طوری شکل می گیردکه بیش از حد طولانی نشود و به این ترتیب از اتلاف وقت جلوگیری می شود.

۴- همیشه به خود بگویید مدت زمانی که معمولاً برای انجام یک کار درنظر گرفته شده یک محدودیت ذهنی است که شما می توانید آن را تغییر دهید و کم کنید.

۵- قسمت های مهم کتاب جزوه تست ها را کپی یا اسکن کرده و آنها را طبق موضوعاتشان طبقه بندی کنید.

 

 

  موفق باشید

  محمد فرجی

      مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

           ۹/ ۱/ ۹۴

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 + 1 ؟