تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۷ آذر ۹۴ ساعت ۱۲:۰۱
۹۴ شنبه ۰۱ فروردین

به نام خدا

 

در ابتدا فرارسیدن سال نو را به شما همراهان همیشگی صمیمانه تبریک عرض نموده و از خداوند متعال، سالی سرشار از سلامتی و موفقیت برایتان آرزومندم.

پس از برگزاری هر آزمون و اعلام نتایج ، نفرات ممتاز و برتر آن اعلام می گردند . صرفنظر از احساس خوب رضایت و خوشحالی این افراد ، این سوال همواره برای دیگران مطرح بوده است که رمز موفقیت آنها چیست ؟ مطمئناً پاسخ به این سوال از نفرات ممتاز و برتر آزمون های حقوقی می تواند تا حدودی متفاوت باشد لیکن موارد ذیل ، نقطه اشتراک بسیاری از آنها می باشد .

۱- بهانه نیاورده اند .

در نهاد هر انسان در مواجهه با کار و تلاش دو استراتژی وجود دارد :

اول : سخت تلاش کنیم . روی کار خود تمرکز کنیم و به درستی وظیفه و تکلیف خود را به انجام و پایان برسانیم .

دوم : اگر خسته شدیم ، دست از کار بکشیم ، استراحت کنیم و به سراغ کار دیگری برویم .

افراد موفق ، در مواجهه با ناملایمات و سختی های زندگی ، هیچ گاه شانه خالی نکرده و از آنها به عنوان مستمسک استفاده   ننموده اند بلکه با صبوری و بردباری ، از ناملایمات و بی عدالتی ها گذر کرده تا به مقصود واقعی خود برسند .

نتیجه : اگر در مسیر مطالعاتی خود با مشکلات یا مسائلی روبرو شدید که روند مطالعاتی شما را به چالش بکشد ، به دنبال حل آن مسأله باشید نه اینکه  زود مطالعه ی خود را تعطیل نمایید .

مثال : بسیاری از داوطلبان از منابع کمک آموزشی ازجمله تست یا جزوه استفاده می کنند . ممکن است در لابه لای مباحث و سوالات طرح شده ، برخی اشکالات شلکی یا ماهوی نیز موجود باشد . افراد موفق هیچ گاه مطالعه ی آن کتاب یا جزوه را متوقف نمی کنند بلکه مطالعه ی آنها را با دقت بیشتری انجام می دهند و پس از اتمام آن سراغ اشکالات پیش آمده و برطرف نمودن آنها خواهند رفت . پس یادتان باشد ، بدترین تصمیم دراین مرحله ، بستن کتاب یا جزوه و شروع به مطالعه ی جزوه یا کتاب دیگر است.

موفق باشید

 محمد فرجی

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

۱/ ۱/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 4 ؟

  • طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۰۷

    با سلام
    انشالا بعد از تعطیلات.

  • سپیده درتاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۰۱

    سلام.سال نو همه ی طرح نوینیا مبارک
    تورو خدا یه سرچ هم واسه نظرات میذارین؟ماشالا اینقد پرکارین و تعداد مطالبی که مدام میذارین زیاده یه ساعته دارم میگردم که جواب سوالی رو که تو بخش نظرات گذاشتم ببینم یافت می نشود که نشود.کاشکی با اسمی که نظر میذاریم بشه سرچ کرد.مرسیی