تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۷ آذر ۹۴ ساعت ۱۲:۰۹
۹۳ چهارشنبه ۲۷ اسفند

به نام خدا

مدتی از آشنایی و همراهی ما گذشته است . در هفته های گذشته تلاش داشتیم مسیر صحیح مطالعه و موفقیت را بررسی کنیم و تا حدودی توانستیم که خودرا در چارچوب یک برنامه ی منسجم و هدفمند مطالعاتی قرار دهیم . حال برای اینکه برنامه ی زندگی ما یکنواخت و خسته کننده نباشد مجبوریم ، تغییرات و اصلاحات جزیی در آن ایجاد نماییم تا با تقویت انرژی و روحیه ، با صلابت و استواری بیشتری مسیر موفقیت را طی کنیم . به همین دلیل دراین نوبت چند پیشنهاد جالب به شما تقدیم می کنیم تا بدانید که زندگی فقط درس خواندن و آزمون نیست .
۱- بخندید .
هرچند روزانه ۶ ساعت مطالعه می کنید ولی یادتان نرود حداقل ۵ لبخند در روز احساس خوبی را در وجود شما زنده می کند و همین امر ، روحیه و توان شما را به نحو چشمگیری افزایش می دهد .
۲- حال یک دوست قدیمی را بپرسید .
دوستان قدیمی ، سرمایه های ارزشمندی هستند که هیچ گاه از بین نخواهند رفت . حداقل هفته ای یک بار به یکی از دوستان قدیمی خود تلفن کنید و جویای احوال همدیگر شوید . مرور خاطرات کودکی و نوجوانی ، احساس خوبی به شما خواهد داد .
۳- عکس های قدیمی خودرا مرور کنید .
آلبوم عکس های خودرا از گنجینه ی خود خارج کنید . هفته ای یک بار ، چند عکس را انتخاب و زمان و مکان آن را در ذهن خود مرور نمایید. با این کار هم خاطرات زیبای گذشته را به یاد می آورید و هم لبخند رضایت را دروجودتان احساس خواهید نمود.
۴- تشکر کنید .
مطمئناً افراد زیادی در زندگی تان به شما محبت می کنند . قدردانی و تشکر از آنها علاوه بر رعایت اخلاق ، باعث لذت و شادی شما نیز خواهد شد . خداوند ، پدر ، مادر ، همسر ، خانواده ، دوستان و همکاران خوب و … شایسته تشکر و سپاسگزاریتان هستند .
۵- به خودتان جایزه بدهید .
حال که درگیر کنکور و رقابت هستید ، مطمئناً کارها و اقدامات ارزشمندی انجام می دهید . پس لطفاً نسبت به آنها بی تفاوت نباشید . قدر زحمات و تلاش های خودرا بدانید و بابت انجام آنها ، به خودتان پاداش و جایزه بدهید . انتخاب جایزه هم بستگی به خودتان دارد .

 

موفق باشید
محمد فرجی
مدیر موسسه طرح نوین اندیشه
۲۷ /۱۲ /۹۳به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 10 ؟