تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۳ دوشنبه ۱۸ اسفند

به نام خدا

 

 

چهارم) کارآمدی و بهره وری بالا

پیروی از هریک از روش های مذکور می تواند برای داوطلبان مفید و مؤثر باشد لیکن رعایت نکات و موارد ذیل می تواند کارآمدی داوطلب را افزایش دهد و بهره وری بیشتری را به بار آورد :

۱- اگر منظور شما از تست زدن ، ارزیابی علمی خود است حتماً با کیفیت علمی حداقل ۴۰ درصد وارد شوید . پس تا زمانیکه از کیفیت علمی خود راضی نیستید ، وارد این مرحله نشوید .

۲- اگر از مجموعه کتب یا سوالات چهارگزینه ای استفاده می کنید ، حداقل۲۴ ساعت از مطالعه و یادگیری مبحث موردنظر شما گذشته باشد . آنگاه می توانید تست زنی نمایید .

۳- اگر در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید ، به برنامه و زمان بندی مطالعاتی و منابع اعلام شده متعهد و پای بند باشید . حتی اگر موفق به مطالعه ی تمام مفاد آزمون هفتگی نشدید ، بازهم در آزمون شرکت کنید . این کار باعث می شود تجربه ی شما زیاد شود و آمار اشتباهاتتان کاهش یابد .

۴- هنگام تست زدن سه مؤلفه ی سرعت ، دقت و صحت را مدنظر قرار دهید . به عبارت دیگر ، هر تست را حداکثر در ۴۵ ثانیه بخوانید ( سرعت ) ، نکات موردنظر طراح را دریابید ( دقت ) و اگر از پاسخ خود مطمئن بودید علامت بزنید ( صحت ) . از همین امروز یاد بگیرید که نیازی نیست به تمام سوالات آزمون پاسخ بدهید .

۵- سوالات تکراری آزمون های مختلف حقوقی را استخراج کنید و وجه اشتراک آنها را شناسایی کنید . مطمئناً نکته یا نکات مندرج در آنها ، به شکل دیگری در آزمون های آتی طرح خواهند شد .

۶- جمع آوری نکات مهم و اساسی سوالات را همواره در دستورکار خود داشته باشید .

۷- اگر در ارزیابی اولیه خود ، نمرات مورد نظرتان حاصل نشد ، ناامید نشوید. تسلط شما بر مباحث و موضوعات مهم، فقط در نتیجه ی مطالعه ی مستمر و منسجم خواهد بود . یادتان باشد یادگیری و تسلط امری تدریجی است .

۸- جهت تحقق نتیجه ی مطلوب ، صبور و بردبار باشید و از قضاوت های آنی و احساسی پرهیز کنید .

 

خاتمه : تلاش کردیم اهمیت و جایگاه « سنجش و ارزیابی » و ابزار و امکانات مورد نیاز را دراین یادداشت بررسی نماییم .                   به خاطر داشته باشید ، حداکثر ۵ درصد داوطلبان امکان قبولی و موفقیت در آزمون های حقوقی را دارا هستند . پس به گونه ای عمل کنید که خودرا مستحق موفقیت و پیروزی دراین آزمون بدانید . مطمئن باشید اگر مسیر را اشتباه بروید ، نتیجه ای جز شکست و ناکامی در انتظارتان نخواهد بود .

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   موفق باشید

                                                                                                                                      محمد فرجی

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

                                                                                                                                    ۱۸ /۱۲/ ۱۳۹۳به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 - 10 ؟