تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۸ آذر ۹۴ ساعت ۰۷:۰۵
۹۳ پنج شنبه ۲۵ دی

به نام خدا

 

داوطلبان آزمون در مسیر موفقیت به اواخر راه رسیده اند . بخش قابل توجهی از آنها با برنامه ریزی هدفمند و منسجم ، برنامه ی مطالعاتی خود را پیگیری و اجرا می نمایند .کلیدهای طلایی ذیل می تواند ، در تقویت توان داوطلبان در مسیر موفقیت مفید و مؤثر باشد :

۱- نقش دعا در کسب انرژی مثبت

دعا برای افکار خلاق ، حکم محرک را دارد . اگر می خواهید دعای شما مستجاب شود ، از خدا چیزهای مهمی بخواهید .     خداوند براساس آرزوها و خواسته هایی که دارید به شما بها می دهد . دعا ، قوای درونی شما را حیات می بخشد .  اگر هدف شما قبولی در آزمون کارشناسی ارشد است ، ابتدا آن را از خدا بخواهید و سپس در ذهن خود ، وقوع آن را تجسم کنید و از خدا بخواهید هر طور به صلاح شماست ، عمل کند . البته یادتان نرود که باید با سختکوشی و تلاش فراوان ، در مسیر مطالعه گام بردارید و ذهن خود را از افکار مثبت و امیدوار کننده لبریز کنید . به تدریج ، قبولی در آزمون در ذهن شما ، محقق می گردد و همین امر ، یعنی قبول این حقیقت که شما می توانید در آزمون پذیرفته شوید .

۲- یادگیری مداوم

حداقل شرط لازم برای موفقیت در آزمون ، یادگیری مداوم است . بنابراین طبق برنامه ریزی خود عمل کنید و هرگز نا امید نشوید. استمرار در مطالعه و خستگی ناپذیری ، به تدریج توان یادگیری و تسلط شما بر مطالب را افزایش می دهد . نگران مطالبی که یاد نمی گیرید نباشید بلکه به آموخته های خود ببالید و تلاش کنید هر روز به میزان و حجم آن بیفزایید .

۳- دور ریختن انرژی منفی

انرژی افراد به یکدیگر منتقل می گردد . بنابراین ، از افراد ضعیف یا ناتوان علمی ، دوری کنید زیرا انرژی منفی آنها به شما منتقل می گردد . پس اگر شما از لحاظ علمی در وضعیت خوبی باشید و دیگری در وضعیت ضعیف ، به تدریج احساس خوب شما به طرف مقابل و بالعکس احساس بد ( انرژی منفی ) او به شما انتقال می یابد .

از سوی دیگر منفی بافی ، به تدریج احساس خوب ، اعتماد به نفس و آرامش را از شما سلب می کند . پس باید تلاش کنید که انرژی های منفی را از درون خودتان دور بریزید .

۴- آرامش ذهنی

برای موفقیت در آزمون باید ذهن خود را سرشار از آرامش کنید . اگر کلام و رفتار شما ، توأم با آرامش باشد بدون شک این ویژگی دنیای شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد . ضمناً یادتان باشد ، امید بزرگترین سرمایه ی افراد است . پس آن را از خود و دیگران سلب نکنید . در کسب آرامش ذهنی ، به خود و خدایتان ایمان داشته باشید ، مثبت اندیش ، نسبت به انتظارات خود ، واقع بین و همواره صبور و بردبار باشید .

۵– اعتماد به نفس

اعتماد به نفس ، بنیادی ترین بخش شخصیت هر فرد است . افرادی که اعتماد به نفس ندارند ، مرتباً خود را سرزنش می کنند . خود را قربانی رفتار دیگران می دانند . احساس تنهایی می کنند . عدم خود باوری دارند و قادر به مدیریت زمان خود نیستند . معمولاً عصبانی و پرخاشگر هستند و ارزیابی غیر واقعی از خود دارند .

طبیعی است که فقدان اعتماد به نفس ، مانع بزرگی برای کسب قبولی در آزمون است و برای رهایی از این شرایط تلاش کنید :      اشتباهات گذشته خود را فراموش کنید . روی نقاط ضعف خود تمرکز نکنید . خود را تحقیر نکنید . پشتکار و سماجت را در دستور کار خود قرار دهید و بیاموزید که  شما ، فرد منحصر به فردی هستید و می توانید مسوولیت تصمیم های مهم زندگیتان را بر عهده بگیرید .

۶- رفع موانع

در مسیر موفقیت ، دست از رقابت نکشید و همواره در پی بهتر شدن باشید . به آگاهی خود اضافه کنید و قدر زمان مطالعه خود را بدانید . سعی کنید از دیگران پیشی بگیرید و فاصله خود را با آنها بیشتر کنید . کارهای خود را اولویت بندی کنید و کمبود دانش خود را مرتفع سازید .

۷- برنامه ریزی و مدیریت زمان

دو عامل بسیار مهم برای قبولی و موفقیت در هر کاری است . طبق برنامه مطالعاتی خود درس بخوانید و اگر نتوانستید به طور کامل آن را به انجام برسانید ، نا امید نباشید . آنقدر تلاش کنید تا موفق شوید . قدر هر لحظه از زمان خود را بدانید . وقت های مرده ی خود را غنیمت بدانید ولو اندک باشد .

۸- دقت در تست زنی

در بسیاری از موارد ، شما پاسخ سوال را می دانید لیکن به یکی از دلایل ذیل ، نتیجه ی مثبت حاصل نمی شود :

یک . به دلیل سرعت در مطالعه ، منظور طراح سوال را نمی دانید .

دو . از واژه های کلیدی در متن سوال یا گزینه ها ، غفلت می کنید .

سه . علیرغم تردید در انتخاب گزینه ، بازهم به سوال پاسخ می دهید .

چهار . به علت عجله ، گزینه صحیح را به اشتباه پر می کنید .

یادتان باشد ، همان قدر که سواد برای پاسخگویی لازم است ، دقت و سرعت هم در پاسخگویی اهمیت دارد .

۹- تقویت نقاط ضعف

شما نیز همانند دیگران ، نقاط ضعفی دارید که باید به تدریج آنها را برطرف کنید . بدین منظور در ابتدا باید آنها را شناسایی کنید و سپس در پی رفع تدریجی آنها باشید . به همین دلیل در تست زدن ، دلیل پاسخگویی غلط خود را جستجو کنید و اگر نکته یا نکاتی را نمی دانید،تلاش کنید تا آنها را بیاموزید.خلاصه نویسی ها، یادداشت برداری ها و نکته برداریهای خود را مرتب مرور کنید. اگر در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید ، پاسخنامه تشریحی را چندین بار بخوانید. نکات مفید و کلیدی در آنها خواهید یافت.

۱۰- فرصت جمع بندی

به گونه ای برنامه ریزی کنید که هفته پایانی را به جمع بندی و مرور نهایی مطالب اختصاص بدهید . رمز موفقیت و قبولی ، عملکرد حرفه ای شما در هفته پایانی است . به همین دلیل از امروز ، برای هفته پایانی خود ، بیشترین فرصت و برنامه مطالعاتی را پیش بینی کنید .

 

موفق باشید

محمد فرجی 

مدیر مؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

۲۵ /۱۰/ ۹۳ 

 

 



به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 5 ؟

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۲۷

  باسلام
  ممنون از لطف شما .

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۲۷

  باسلام
  ضمن عرض کسب رتبه برتر و قبولی در آزمون وکالت ۹۳ آرزوی موفقیت در سایر مراحل زندگی را برای شما و خانواده محترمتان داریم .

 • فرشاد درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۲۶

  با سلام خدمت آقای فرجی
  دلیل نوشتن این چند سطر فقط تشکر از آقای فرجی می باشد، زیرا الان که به روزهای پراسترس قبل از کنکور وکالت فکر میکنم برخود واجب دیدم که از شخص ایشان تشکر نمایم زیرا همیشه به چند سایت معروف کمک آموزشی وکالت بابت آخرین اخبار سر میزدم و تنها مدیر یا حتی مسئولی پایینتر که به خود زحمت میداد که نکاتی را به داوطلبان مضطرب گوشزد کند که چه نکاتی را برای موفقیت، رعایت کنند فقط و فقط آقای فرجی بودند و من همیشه منتظر خواندن نکات ایشان بودم و خوب بخاطر دارم که وقتی می دیدم ایشان به سوالات داوطلبان از ساعت ۵صبح جواب می دهد به خود نهیب میزدم که بیشتر درس بخوانم و خوشبختانه رتبه زیر ۱۰ یکی از کانونها را کسب نمودم.البته قابل ذکر است که به دلایلی از داوطلبان عضو موسسه شما نبودم ولی از راهنمایی شما خیلی بهره بردم . تشکر خالصانه مرا بپذیرید.

 • پیگیر1394 درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۲۶

  سلام مطالب برای همه مفید فایید است
  ممنون