تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۸ آذر ۹۴ ساعت ۰۸:۰۹
۹۳ چهارشنبه ۰۳ دی

به نام خدا

سلسله یادداشت های موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد۹۴

نوبت یازدهم : چگونه هم درس بخوانیم و هم از زندگی خود ، لذت ببریم.

در جلسات گذشته تلاش کردیم مسیر صحیح مطالعه و موفقیت را بررسی کنیم و تا حدودی توانستیم که خودرا در چارچوب یک برنامه ی منسجم و هدفمند مطالعاتی قرار دهیم. حال برای اینکه برنامه ی زندگی ما یکنواخت و خسته کننده نباشد مجبوریم، تغییرات و اصلاحات جزیی در آن ایجاد نماییم تا با تقویت انرژی و روحیه ، با صلابت و استواری بیشتری مسیر موفقیت را طی کنیم. به همین دلیل دراین نوبت چند پیشنهاد جالب به شما تقدیم می کنیم تا با قدرت و توان بیشتری در مسیرموفقیت گام بردارید:

۱- بخندید

هرچند روزانه ۸ – ۷  ساعت مطالعه می کنید ولی یادتان نرود حداقل ۵ لبخند در روز احساس خوبی را در وجود شما زنده می کند و همین امر ، روحیه و توان شما را به نحو چشمگیری افزایش می دهد .

۲- حال یک دوست قدیمی را بپرسید .

دوستان قدیمی ، سرمایه های ارزشمندی هستند که هیچ گاه از بین نخواهند رفت . حداقل هفته ای یک بار به یکی از دوستان قدیمی خود تلفن کنید و جویای احوال همدیگر شوید . مرور خاطرات کودکی و نوجوانی ، احساس خوبی به شما خواهد داد .

۳- عکس های قدیمی خودرا مرور کنید .

آلبوم عکس های خودرا از گنجینه ی خود خارج کنید . هفته ای یک بار ، چند عکس را انتخاب کنید و زمان و مکان آن را در ذهن خود مرور نمایید. با این کار هم خاطرات زیبای گذشته را به یاد می آورید و هم لبخند رضایت را دروجودتان احساس خواهید نمود.

۴- تشکر کنید .

مطمئناً افراد زیادی در زندگی تان به شما محبت می کنند . قدردانی و تشکر از آنها علاوه بر رعایت اخلاق ، باعث لذت و شادی شما نیز خواهد شد . خداوند ، پدر ، مادر ، همسر ، خانواده ، دوستان و همکاران خوب و … شایسته تشکر و سپاسگزاریتان هستند .

۵- به خودتان جایزه بدهید .

حال که درگیر کنکور و رقابت هستید ، مطمئناً کارها و اقدامات ارزشمندی انجام می دهید . پس لطفاً نسبت به آنها بی تفاوت نباشید . قدر زحمات و تلاش های خودرا بدانید و بابت انجام آنها ، به خودتان پاداش و جایزه بدهید . انتخاب جایزه هم بستگی به خودتان دارد .

۶- فیلم تماشا کنید .

این تفریحی است که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست . حداقل هفته ای یک بار ، یک فیلم سینمایی تماشا کنید . مشاهده ی فیلم علاوه برلذت و هیجان غیرقابل توصیف ، شمارا همواره در جریان بودن و زندگی کردن قرار می دهد .

۷- طبیعت را فراموش نکنید .

به گونه ای برنامه ریزی کنید که حداقل ماهی دوبار ، به پارک ، جنگل ، کوه و یا دریا بروید . قدر این نعمت های خدادادی را بدانید . طبیعت ، مسکّن بسیار قوی برای استرس و فشارهای زندگی است .

۸- ورزش کنید .

برای تقویت قوای جسمی و روحی خود به گونه ای برنامه ریزی کنید که حداقل هفته ای دو نوبت ، ورزش سبک و نرم انجام بدهید . ورزش منظم ، جریان خون را در بدن شما تنظیم می کند و قدرت یادگیری را در شما افزایش خواهد داد .

۹- زیبایی های اطرافتان را تحسین کنید .

مخلوقات خداوند شایسته ی تحسین و تکریم هستند . بنابراین لحظه ای کنکور را فراموش کنید و به اطرافتان نگاهی بیندازید . آسمان ، خورشید ، ماه ، ستارگان ، درختان ، انسان ها و … . به راستی حیف است که این همه زیبایی را فراموش کنید .   آنها را ببینید و تحسین کنید و خداوند بزرگ را برای همه ی این زیبایی ها شکرگزار باشید .

۱۰- فعالیت های روزانه ی خودرا مرور کنید .

داوطلبان کنکور، روزهای شلوغ و پرکاری را دارند . لیکن دقت کنید دراین هیاهو و شلوغی ، خودرا فراموش نکنید.وظایف روزانه ی خودرا مرور کنید اگر کاستی و نقصی دارید ، درصدد جبران آن باشید و اگرطبق برنامه ، پیش می روید از خودتان راضی باشید .

 

خاتمه : همانطور که قبلاً ذکر شد ، کنکور وکالت ، اولویت اصلی و نهایی داوطلبان محترم می باشد . اما فراموش نکنیم که روح انسان نیز به توجه ویژه ای نیاز دارد . با مواردی که ذکر شد ، به راحتی می توانید مراقب روح خودتان باشید . لازم به ذکر است این موارد ممکن  به طور پراکنده در زندگی تمام داوطلبان باشد لیکن به عنوان یک عادت به آن نگریسته شود . پس بیاییم از امروز ، همه ی مواردرا بادقت اجراکنیم وازآنها لذت ببریم.

 

                                                                                                                                            موفق باشید

                                                                                                                                         محـمد فرجـی

                                                                                                                   مدیرمؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

                                                                                                                                            ۹۳/۱۰/۰۳

 

 

 

 

 

 

 

 

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 10 ؟

  • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۶

    باسلام
    ۱ – اگر هدف شما کسب میانگین بیش از ۶۵ درصد در هر درس است حتما باید از کتب مرجع استفاده کنید.
    ۲ – اگر هدف شما فقط قبولی است می توانید از جزوات کمک آموزشی و مواد قانونی (اصلی و فرعی) استفاده نمایید .

  • سپيده درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۵

    ببخشید ممکنه یه کم راجع به طریقه ی خوندن بودجه بندی های منابع کارشناسی ارشد توضیح بدین؟واسه وکالت معلومه مواد و هر چی به فهم مواد کمک کنه.اما واسه ارشد مطال تئوری هست واسه هر درس کلی منبع گغتین.ه چه ترتیبی بخونیم تو هر درس؟