تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۳ چهارشنبه ۰۳ دی

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری گفت که موارد اعلام شده مبنی بر وجود ایراد در برخی سوالات آزمون وکالت ۹۳ به گروه‌های تخصصی ارجاع شده است.

بهمن کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت بررسی ایرادات آزمون وکالت ۹۳ اظهار کرد: آنچه تا این زمان مسلم است این است که یکی از سوالات درس حقوق تجارت (پرسش شماره ۶۰) حذف و نمره آن تقسیم خواهد شد و یکی از سوالات درس آیین دادرسی مدنی (پرسش شماره ۲۸) نیز با تاثیر مثبت محاسبه می‌شود؛ یعنی چون دو کلمه از گزینه صحیح جا افتاده هر کس این گزینه را انتخاب کرده باشد نمره کامل خواهد گرفت، اما کسانی که گزینه‌های دیگر را برگزیده باشند نمره منفی نخواهند داشت.

 

وی با بیان اینکه دو مورد مذکور در کلید منتشر شده منعکس شده است، افزود: با این حال چون برخی از داوطلبان مواردی را کتبا اعلام کرده‌اند به منظور دوری گزیدن از هر نوع شبهه و احتراز از احتمال ضایع شدن حق، موارد به گروه‌های تخصصی ارجاع و نظر ایشان خواسته شده است.

 

رییس اسکودا گفت: حتی اگر این بررسی‌ها باعث شود که اعلام نتایج با اندکی تاخیر توام باشد حتما این بررسی‌ها انجام خواهد شد.

 

کشاورز اظهار کرد: به طور کلی چون سوالات به وسیله متخصصین هر رشته انتخاب یا طرح شده است اینجانب صرفا موارد عنوان شده را به اساتید اعلام و نظر آنان را منعکس می‌کنم و شخصا به خود اجازه اظهارنظر در این موارد را نمی‌دهم.

وی در پاسخ به این سوال که ایرادات اعلام شده مربوط به چه دروسی هستند، گفت: موارد مختلفی وجود دارد که اعلام شده‌اند و پس از وصول پاسخ، در تصحیح اوراق تاثیر داده خواهد شد ولی آنچه می‌توانم بگویم این است که این موارد بسیار اندک هستند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 4 ؟

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۹

  باسلام
  انشاالله ۱۰ دی ماه نتایج اعلام خواهد شد و رویای شیرین قبولی شما به واقعیت خواهد پیوست .

 • maryam درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۸

  باسلام..باعرض پوزش باید بگم آزمون امسال واقعا مسخره بو،پراز ابهام و ایراد..
  بابا یه کم به فکر ما داوطلبا باشید،مردیم از استرس..
  بخدا نمیتونیم حتی درس رو واسه امتحان ارشد که زمانی هم نمونده بزاریم،تمام فکرو ذکرمون شده جواب آزمون..توروخدا یه کم به فکر ماها باشید..من که هرشب دارم کابوس میبینم..دیگه اینجوریشو ندیده بودم.هیچکس پاسخگو نیس..خواهش میکنم یه کم به فکر باشید..هیچ کجای دنیا همچین چیزی وجود نداره..من از طرف تمام کساییکه معترض هستن میخوام هرچه زودتر رسیدگی سه و جواب اعلام سه،از شماهم که همیسه پپشت ما بودین ممنونم..باتشکر

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۷

  باسلام
  به هر حال همواره اینگونه سوالات و اختلاف نظرها وجود داشته است و بعید است که از بین برود .

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۶

  باسلام
  بهتر است این مورد فعلا اعلام نگردد ، لیکن به صورت کلی دو سوال مدنی ، یک سوال آیین دادرسی مدنی ، یک سوال حقوق تجارت و سه سوال اصول فقه(درمجموع ۷ سوال) تقدیم اتحادیه شده است تا مورد بررسی مجدد قرار بگیرد .

 • maryam درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۶

  باسلام و تشکر از زحمات بیدریغ شما..
  میشه بفرمایید این ۷ سوال کدام ها هستن؟ اگه میشه شماره ی سوالو بنویسین،ممنون میشم

 • محمد درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۶

  با سلام و ممنون از زحماتی که میکشید- سوال اینجاست که آیا واقعا امکان عدم طرح سوالاتی که این مقدار اختلافی باشد و بعضی ها را به درد سر بیندازد وجود ندارد؟ جالب این است که بنده برخی سوالات را از کسانی که دکتری خصوصی دارند پرسیده ام و جوابی متفاوت با کلید سنجش داده اند

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۶

  باسلام
  به هرحال اتحادیه ایرادات طرح شده را حتما بررسی می نماید و اگر برخی از آنها را وارد بداند بدون تعارف کلید را اصلاح خواهد نمود . بنابراین مرجع تصمیم گیری اتحادیه است نه وبلاگ ها .

 • نیایش درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۵

  سلام به نظر شما چند درصد احتمال داره کلید تغییرکنه؟؟؟؟اخه بعضی وبلاگا میگن تغییر نمی کنه.

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۵

  باسلام
  بهتر است این مورد فعلا اعلام نگردد ، لیکن به صورت کلی دو سوال مدنی ، یک سوال آیین دادرسی مدنی ، یک سوال حقوق تجارت و سه سوال اصول فقه(درمجموع ۷ سوال) تقدیم اتحادیه شده است تا مورد بررسی مجدد قرار بگیرد .

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۵

  باسلام
  اگر سوالات خاصی زا مد نظر دارید هرچه سریع تر این کار را انجام دهید .

 • اسی درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۴

  سلام
  میشه لطف کنید ایرادات ارسالی موسسه به اسکودا رو روی سایت قرار دهید .

 • محمد رضایی درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۴

  با سلام آیا امکان فرستادن پاسخ سوالات غلط برای اتحادیه هست؟ تا چه تاریخی؟

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۴

  باسلام
  بله ، در تاریخ ۱۰٫۱ به اتحادیه تقدیم شد .

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۴

  باسلام
  در تاریخ ۹۳٫۱۰٫۱ به صورت جداگانه نامه ای همراه با سوالات و پاسخ های اختلافی تقدیم اتحادیه گردیده است تا مورد بررسی مسئلین امر قرار بگیرد و همین اعلام تاخیر در اعلام نتایج به واسطه ی بررسی مجدد کلید توسط اتحادیه می باشد .

 • آریا هخامنشی درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۳

  سلام با تشکر از خدمات خوب شما
  لطفا در مورد عدم هماهنگی در جوابهای کانون وکلا با جوابهای درست پیگیری کنید، واقعا حیف است حق افرادی که زحمت کشیده اند ضایع شود.یکسری افراد مثل من یک سال وقت خود را میگذارند و درس میخوانند از آن طرف مدیران کانون وکلا برای وقت امثال بنده چه احترامی قائل هستند؟ چرا پاسخگو نیستند؟

 • مژده درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۳

  سلام
  ایراداتی ک ما در سایت موسسه نوشتیم اعلام شدن؟ ممنون