تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۸ آذر ۹۴ ساعت ۰۸:۱۳
۹۳ دوشنبه ۰۱ دی

———————————————

برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید 

———————————————

به نام خدا

سلسله یادداشت های موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد۹۴

نوبت دهم : افراد موفق چه مسیری را طی کرده اند ؟

پس از برگزاری هر آزمون و اعلام نتایج ، نفرات ممتاز و برتر آن اعلام می گردند . صرفنظر از احساس خوب رضایت و خوشحالی این افراد ، این سوال همواره برای دیگران مطرح بوده است که رمز موفقیت آنها چیست ؟ مطمئناً پاسخ به این سوال از نفرات ممتاز و برتر آزمون های حقوقی ازجمله کارشناسی ارشد می تواند تا حدودی متفاوت باشد لیکن موارد ذیل ، نقطه اشتراک بسیاری از آنها می باشد .

 

۱- بهانه نیاورده اند .

در نهاد هر انسان در مواجهه با کار و تلاش دو استراتژی وجود دارد :

اول : سخت تلاش کنیم . روی کار خود تمرکز کنیم و به درستی وظیفه و تکلیف خود را به انجام و پایان برسانیم .

دوم : اگر خسته شدیم ، دست از کار بکشیم ، استراحت کنیم و به سراغ کار دیگری برویم .

افراد موفق ، در مواجهه با ناملایمات و سختی های زندگی ، هیچ گاه شانه خالی نکرده و از آنها به عنوان مستمسک استفاده   نکرده اند بلکه با صبوری و بردباری ، از ناملایمات و بی عدالتی ها گذر کرده تا به مقصود واقعی خود برسند .

 

نتیجه : اگر در مسیر مطالعاتی خود با مشکلات یا مسائلی روبرو شدید که روند مطالعاتی شما را به چالش بکشد ، به دنبال حل آن مسأله باشید نه اینکه  زود مطالعه ی خود را تعطیل نمایید .

 

۲- فعالیت بسیار .

این افراد در مقایسه بارقبای خود ، زحمت بیشتری کشیده اند . این موفقیت حتی ممکن است به بهای از دست دادن بخشی از زندگی شخصی و اجتماعی شان باشد لیکن آنها برای رسیدن به این نتیجه ، اولویت اصلی و اساسی زندگی خودرا موفقیت در آزمون تعریف کرده اند و سایر موارد برایشان بی اهمیت یا کم اهمیت بوده است .

 

نتیجه : قبل از شروع هر کاری اولویت گذاری نمایید و بر همان اساس تلاش کنید .

 

۳- دلیل

بسیاری از افراد موفق ، دلیل محکمی داشته اند . با مطالعه ی زندگی شخصی آنها متوجه می شویم که حداقل بخشی از آنها از پایگاه اجتماعی قابل قبولی برخوردار نبوده اند و ارتقاء این جایگاه و اثبات خود به دیگران ، دلیل محکمی برای رسیدن به موفقیت آنها بوده است .

 

نتیجه : شما نیز باید دلیل خودرا انتخاب کنید و پس از آن محکم برای اثبات آن بجنگید و کار کنید . زمانی که دیگران خوابند ، شما مطالعه کنید و آنقدر تلاش کنید تا در نهایت به هدف خود برسید .

 

۴- تردید ، شاید اما شکست ، هرگز !

تمام انسان ها دوست دارند که در زندگی خود به آرزوهای بزرگ خود برسند لیکن در مواجهه با مشکلات و چالش های پیش روی ، دو برخورد متمایز دارند :

افراد معمولی ، خیلی سریع کم می آورند و مسیر زندگی خودرا به جای آرام و کم زحمت تغییر می دهند و به تدریج آرزوهای خودرا دفن می کنند .

افراد موفق ، با ایمان و اعتقاد کامل به مسیر خود ادامه می دهند و هرگز عقب نشینی نمی کنند و پس از طی سراشیبی سختی ها و مشکلات به قله ی فتخار می رسند .

 

نتیجه : اگر قصد موفقیت در هر کاری را دارید ، هرگز ناامید و خسته نشوید و مطمئن باشید با استقامت و بردباری به نتیجه ی مطلوب خوب خواهید رسید .

 

۵- اصول تغییر ناپذیر

بسیاری از افراد موفق ، در زندگی خود اصولی دارند که همواره بدان متعهد هستند و در مسیر موفقیت هیچ گاه این اصول خودرا فراموش نمی کنند . این اصول ممکن است براساس وضعیت و هدف گذاری افراد ، متفاوت باشد لیکن وجه مشترک تمام آنها ، تغییرناپذیری و عدم تخطی از آنها می باشد .

 

نتیجه : قبل از شروع به کاری ، اصول مربوط به آن را نیز تعریف کنید و با اعتقاد کامل به آن ، گام بردارید .

 

۶- سلامت جسم و روح

برای موفقیت در هر کاری” انرژی” نقش اساسی و مهمی دارد و ساده ترین منبع تأمین ” انرژی” جسم و روح انسان است . افراد موفق ، با حفظ سلامت جسم و روح خود انرژی لازم برای موفقیت را همواره تأمین و ذخیره نموده اند .

 

نتیجه : برای موفقیت در کار خود ، باید انرژی کافی داشته باشید . انرژی باعث می شود ، گردش خون و بدن متناسب باشد ، هوشیاری بیشتر و تمرکز نیز بالاتر رود .

 

۷- قدرت تحمل بالا

هیچ کس نمی داند که زمان تحقق آرزوهایش کی فرا می رسد . آنچه که افراد موفق را از دیگران متمایز می کند اینست که هیچ گاه از آرزوهایشان دست نمی کشند . فقط زمانی متوقف می شوند که به مقصدشان رسیده باشند . البته بسیاری از آنها ، دوباره مأموریت و هدف جدیدی را برای خود تعریف می نمایند .

 

نتیجه : به یاد داشته باشید ، بهترین ها کسانی هستند که صبر و تحمل بالایی دارند . شما می توانید خودتان را سازگار کنید ، تکمیل کنید لیکن هیچ گاه ناامید نشوید .

 

۸- خطر کردن

اگر خطر نکنید ، هیچ پاداشی در انتظار شما نخواهد بود . افراد موفق بیش از دیگران در زندگی خود خطر کرده اند .

آنها برای رسیدن به آرزوهای خود ، چشم به روی بسیاری از نیازها و تفریحات خود بسته اند . چه لذت هایی را فراموش کرده اند و چه هزینه هایی را متحمل شده اند .

نتیجه : اگر به دنبال موفقیت هستید ، حتماً باید خطر کنید . درغیراینصورت شما نیز همانند دیگران خواهید بود .

خاتمه : مواردی که دراین یادداشت ذکر شد ، بخش کوچکی از صفحات زندگی افراد موفق است . اگر علاقمند به موفقیت در آزمون وکالت هستید ، سعی کنید آنها را سرلوحه ی تلاش و فعالیت خود قرار دهید .

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر مؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

                                                                                                                                                                  ۹۳/۱۰/۰۱

 

 

                    به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 + 4 ؟

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۲

  باسلام
  ممنون از لطف شما ، با افتخار در خدمت شما خواهیم بود .

 • بهروز درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۱

  سلام…میخاستم بگم اقای فرجی من فارغ التحصیل دانشگاه تهران در رشته جزا و جرم شناسی هستم که واقعا راه سختی را موقعی که واسه کنکور میخوندم پشت سر گذاشتم…الان که به عقب نگاه میکنم میبینم چیزهایی را که فرمودید عملی اجرا کردم لیکن الان که میخام واسه دکتری بخونم هم به ناهمواری راه نگاه میکنم و هم به علاقه ام…با اینکه متاهلم و مشکلاتم به تبع بیشتر اما علاقه بیشتر به پیشرفت دارم…با اینکه مدتیه سرد شده ام ولی تصمیم دارم که دوباره درس بخونم و نوشته های شما را چاپ کرده ام تا همیشه به انها توجه کنم..ممنون از یادآوری شما…لطفا هر از چند گاهی از این نوشته ها روی سایت بگذارید چرا که یکی از عواملی که باعث شکست و عدم توجه به درس میشه فراموش کردن همین نکته های مهمه که به قول فاطمه خانم که کامنت گذاشته جمله های کوچک اما تکان دهنده….باز هم تشکر….

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۱

  باسلام
  ممنون از لطف شما . مطمئن باشید افراد موفق همین موارد را در زندگی روزانه خود رعایت می کنند .

 • فاطمه درتاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۱

  با سلام و احترام . جملاتی که گفتید حقایق کوچیکی هستند که همه ما بارها و بارها تو زندگیمون دیدیم و گاهی هم تجربه کردیم که
  با تمام کوچیکیشون دنیا رو جابه جا میکنن ! متشکرم از یادآوریتون