کارگاه
آخرين بروزرساني :۱۸ آذر ۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
۹۳ دوشنبه ۰۳ آذر

برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

بنام خدا

یادداشت روز( ۱۵) : به بهانه ی آزمون وکالت ۱۳۹۳

 آزمون وکالت ۹۳ روز جمعه ۷ آذر برگزار خواهدشد و حدود پنجاه و پنج هزار نفر برای قبولی در آزمون با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. با توجه به نزدیکی زمان آزمون، موارد ذیل به صورت خلاصه تقدیم می گردد:

۱- علیرغم شرکت جمعیت کثیری از فارغ التحصیلان حقوق، کمتر از ۲۶۰۰ نفرشانس قبولی دراین آزمون را خواهند داشت. به عبارت دیگر، به ازای هر ۲۲ نفر، حداکثر شانس قبولی برای یک نفر وجود خواهد داشت که همین امر بیانگر اهمیت و حساسیت این آزمون می باشد.

۲- باتوجه به وضعیت اشتغال در کشور و عدم برگزاری آزمون های سردفتری و مشاوران حقوقی، آزمون وکالت به نوعی تنها روزنه برای ورود به عرصه ی فعالیت های حرفه ای و تخصصی برای فارغ التحصیلان حقوق می باشد( لازم به ذکر است آمارشرکت کنندگان درآزمون قضاوت ۹۳ بیانگر علاقه ی کمترداوطلبان به حضور دراین مقام می باشد).

۳- با وجود به افت نسبی کیفیت علمی فارغ التحصیلان حقوق درکشور، شانس و احتمال قبولی برای حداقل ۲۰ درصد شرکت کنندگان وجوددارد. دراین آزمون، داوطلبانی که کمترازدیگران اشتباه می کنند درنهایت نتیجه ی مسابقه و رقابت را به نفع خود رقم خواهندزد. بنابراین، پاسخ به ۱۲ سوال خالص درست (باکسرنمره ی منفی) در یک آزمون متعادل و استاندارد ضامن قبولی داوطلبان خواهدبود.

۴- مسؤولین و مدیران اجرایی برگزاری آزمون وکالت، وظیفه ی حساس و خطیری را برعهده دارند. نفس برگزاری آزمون، فی نفسه استرس زا و اضطراب آور است و رفتار و عملکرد کارکنان و نیروی های اجرایی در حفظ نظم، آرامش و مدیریت برگزاری آزمون حائز اهمیت است. فراموش نکنیم مدت برگزاری آزمون ۱۲۰ دقیقه است و هردقیقه ی آن می تواند سرنوشت و آینده ی شغلی و حرفه ای یک جوان را تغییر دهد. پس از مسؤولین، مدیران و کارگزاران محترم اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور (اسکودا) انتظاری می رود، عموم شرکت کنندگان در آزمون را همانند فرزندان و خانواده ی خود درنظرگرفته و پاسدار حقوق آنها باشند. این احساس مسؤولیت و وظیفه شناسی می تواند الگوی عملی برای تقویت اخلاق شغلی و حرفه ای باشد.

۵-  درمقابل ازعموم شرکت کنندگان در آزمون وکالت، انتظار می رود ضمن حفظ نظم، انضباط و آرامش، نهایت همکاری و همراهی را با مسؤولین و مجریان برگزاری آزمون داشته باشند و حتی اگرشانسی برای قبولی خود متصور نیستند، فضا و محیط آزمون را برای موفقیت سایر شرکت کنندگان، فراهم و مهیا سازند. مطمئناً، صرفنظر از نتیجه ی رقابت و مسابقه، آنچه که باقی خواهدماند اخلاق، انصاف و عدالت است که سرمایه ی همه ی ما درآینده خواهدبود.

۶- پیشاپیش از زحمات و تلاشهای دلسوزانه ی مدیران و کارگزاران محترم اسکودا در برگزاری مطلوب آزمون وکالت سپاسگزاری نموده و ازخداوندمتعال پیروزی و موفقیت را برای شرکت کنندگان پرتلاش و ساعی در آزمون وکالت ۹۳،  خواستاریم.

 

 

کـارگاه تحلیــــل سوالات آزمـــون وکالت ۹۳

زمان: ۹۳/۰۹/۰۷

       ساعت:۲۰       مکان: www.tnovin.com

 

            محمدفرجی

مدیرمؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

                                 ۹۳/۰۹/۰۳

                                                                                                                                                          به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران
 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۱۰

  باسلام
  منتظر باشید

 • m.e درتاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۰۸

  سلام ببخشیدنمی دونیدکی برای مرحله اول ازمون قضاوت واسه بچه هاکه دعوت شدن پیامک میاد؟

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۰۵

  باسلام
  هزینه مربوط به تحصیل در مقطع کارشناسی با توجه به نوع دانشگاه (شبانه ، آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی و جامع علمی و کاربردی) متفاوت است .

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۰۵

  باسلام
  روز ۵ شنبه ساعت ۱۵ اردو به پایان خواهد رسید .

 • m.e درتاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۰۵

  سلام تاکی میونیم ازاردوی مجازی استفاده کنیم منظورم ینه که تاکی روی سایت باقی میمونه؟چه ساعتی؟

 • ahmadvand درتاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۰۵

  با سلام خدمت شما.من تعریف موسستون رو از دوستانم شنیدم.من فوق لیسانس امار هستم وهم لیسانس وهم فوقم از دانشگاه ملی در تهران اخذ کرده ام وبه دلیل بیکاری میخوام حقوق بخونم میخواستم بدونم اگر لیسانس حقوق ملی روزانه بخوام بگیرم چقدر باید شهریه بدم؟به نظرتون مدرک ملی وبقیه دانشگاهها در رشته ی حقوق تاثیری در دانش افراد فارغ التحصیل دارد ؟ممنونم از شما