تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۳ شهریور ۹۳ ساعت ۰۶:۳۰
۹۳ شنبه ۲۲ شهریور

نماینده تام‌الاختیار مرکز جذب و آزمون قضاوت گفت: آزمون قضاوت سال ۹۳ در ۲۳ آبان ماه برگزار می شود و متقاضیان می توانند از یکم تا دهم مهرماه با مراجعه به سایت سنجش در این آزمون ثبت نام کنند.

محمود حاجی مرادی در گفت وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مرحله اول آزمون قضاوت به صورت تستی و مرحله دوم این آزمون در ۲۶ دی ماه به صورت تشریحی برگزار می شود.

وی ادامه داد: به تعداد ۳ برابر نیاز دستگاه قضایی از بین حائزان بالاترین نمرات، افراد برای انجام مصاحبه علمی دعوت می شوند و در صورت ضرورت، ظرفیت تکمیلی اعلام می شود.

حاجی‌مرادی با بیان اینکه سئوالات درس آیین دارسی کیفری در آزمون از قانون فعلی آیین دادرسی کیفری طراحی شده‌اند، گفت: قانون آیین دارسی کیفری جدید ملاک سئوالات آزمون نیست.

نماینده تام الاختیار مرکز جذب و آزمون قضات افزود: دادیارها و دادرسان علی البدل بخش ها در هر استان به تفکیک زن و مرد اعلام شده اند و متقاضیان در زمان ثبت نام باید اولویت خود را مشخص کنند. برای اولین بار است که ظرفیت ها را به تفکیک استان ها اعلام کرده ایم.

حاجی مرادی یادآور شد: جذب قضات در سراسر استان از میان بانوان ۶۴ نفر و از میان آقایان ۳۷۴ نفر است.

وی با یادآوری اینکه اطلاعیه آزمون قضاوت سال ۹۳ به زودی در سایت معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه منتشر می‌شود، افزود: پذیرفته شدگان در آزمون قضاوت برای گزینش و مصاحبه به استان انتخاب شده دعوت می شوند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 + 2 ؟

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۹

  با سلام
  لطفا از مرکز گزینش قوه قضاییه استعلام بگیرید .

 • مینا درتاریخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۸

  باسلام ،من فوق لیسانس حقوق رابامعدل۱۹به اتمام رساندم،میخواستم بدونم جزونخبگان برای منصب قضاوت بدون ازمون مدارکم روارسال کنم،لطفاجواب بدید خیلی مهمه

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۲

  با سلام
  باید خود مرکز آزمون اعلام کند

 • مهدی درتاریخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۰

  با سلام
  سهمیه استان ها در آزمون قضاوت ۹۳ برای خانوم ها و آقایون به چه صورت است؟
  لطفا جواب دهید بسیار مهم است

 • دانیال درتاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۲۶

  چرا با وجود تصویب صریح قانون جدید دادرسی کیفری و صرف تلاش و ممارست و هزینه های فراوان دانشجویان در فراگیری دادرسی کیفری حاضر .قانون قدیم مبنای قضاوت ۹۳ واقع شده ایا کسی نیست به داد دانشجویان برسه و بازیچه ی تصمیمات عجیب و عجولاته مسولین نشوند