آخرين بروزرساني :۲۲ آذر ۹۴ ساعت ۰۸:۱۱
۹۳ شنبه ۰۱ شهریور

برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

————————————————-

[poll id=”42″]

————————————————-

 

آقای بهمن کشاورز در مصاحبه با خبرنگارحقوقی ایسنا فرمودند :” مبنای طرح سوالات درس آیین دادرسی کیفری  ، قانون جدید می باشد .”بیان این مطلب و نکاتی که ایشان درمتن مصاحبه به آنها اشاره داشتند ، مواردی را نمایان می سازد :

۱-رویه وعملکرد اسکودا ، مبتنی بر”خردجمعی” است . بنابراین ، اظهار نظرات فردی و شخصی نمی تواند مبنای تصمیم گیری و عمل  باشد.

۲-برخی افراد درمناصب ومشاغل جداگانه ، بیانات واظهارنظرهایی دارند که ممکن است برای داوطلبان آزمون ایجاد شبهه نماید. تأکید می شود ، هرگونه تغییر، اصلاح ، بازنگری و … درخصوص آزمون وکالت فقط ازطریق اتحادیه وریاست آن جناب آقای کشاورز ملاک اعتبارمی باشد .

۳-تصمیم اتحادیه مبنی براعتبار مصوبه ی قبلی ، ضمن اینکه موجبات رضایت و خشنودی داوطلبان زحمتکش را فراهم آورد ، آثار ارزشمند دیگری را نیز به دنبال داشت :

اولاً : اعتمادبه اتحادیه وتصمیمات آن ، مخدوش نگردید .

دوماً : مفاهیمی چون “برنامه ریزی” ، “آینده نگری ” ، ” تلاش وپشتکار” مصون از ابتذال و تمسخرباقی ماند.

ثالثاً :  “احترام و عمل به قانون” از واژگان رها شد و رنگ واقعیت گرفت .

رابعاً : ازخسارات مادی ومعنوی فراوانی که ازطرح سوالات از قانون قدیم به دانشجویان وخانواده های آنها به بار می آمد، جلوگیری شد .

خامساً : آرامش فکری و روانی مجدداً به فضای آزمون وکالت ۹۳ بازگشت .

۴- تاریخ آزمون وکالت ۹۳ ، آذرماه اعلام گردید لیکن زمان دقیق آن به آینده موکول شد .

خاتمه : ازتاریخ ۹۳/۵/۱۹لغایت ۹۳/۵/۳۱(حدود ۲ هفته ) فشارو استرس فراوانی به داوطلبان آزمون وکالت وارد شد و تقریباً موجی ازیأس ، ناامیدی ، اضطراب و … برفضای آزمون حاکم گردید که خوشبختانه با تصمیم منطقی و شجاعانه اسکودا ،ختم به خیرگردید .هرچند ازآقای کشاورز و تجربه ومدیریت حکیمانه ی ایشان ، تصمیمی غیر از این از وی و همکاران گرانقدرشان انتظار نداشتیم . به هرحال ممنونیم آقای کشاورز . برای شما وهمکاران بزرگوارتان آرزوی سلامتی وموفقیت داریم .

 

                                                                                                                                                                  محمدفرجی

                                                                                                                                                  مدیرموسسه طرح نوین اندیشه

                                                                                                                                                                     ۹۳/۶/۱به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران
 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۹

  با سلام خدمت منتقد گرامی
  ۱-اولین ویژگی و شاخص یک منتقد معتقد وجود شفافیت است که از همان نام و نام خانوادگی آغاز می شود.پس بهتر است بدون هر گونه ترس و نگرانی و اعتماد به نفس نام و نام خانوادگی خود را بیان فرمایید تا دیگران نیز شما را شناسایی کنند همانطور که ما زیر هر نوشته یا یادداشتی این عمل را انجام می دهیم .
  ۲-استفاده از واژه (دستمال سوخته) شاید شایسته این فضا و محیط علمی نباشد .لیکن اگر در ادبیات شما رایج است به این گفتمان و اعتقاد شما احترام می گذاریم.
  ۳-استفاده از این واژه شایسته افراد فرصت طلب است که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.بهتر بود یادداشت شماره ۷ را نیز می خواندید تا بدانید سپاس گذاری و قدردانی از یک تصمیم معقول و منطقی در پی یک نقد و تحلیل کارشناسی بود که در تاریخ ۹۳/۵/۲۰ در قالب یادداشت ۷ از مدیران کانون های وکلا صورت گرفته بود .به یاد داشته باشید که در آن زمان هیچ تحلیل یا نقدی در این خصوص صورت نگرفته است.
  ۴-اگر ما معتقد به فرهنگ (قدردانی و سپاسگذاری )از اعمال و اقدامات شایسته و نیک مسعولان و مدیران خود هستیم به نظر شما چه زمانی و توسط چه کسانی باید این فرهنگ نمایان و ترویج شود.

 • حبيب باقرزاده درتاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۳

  ما داوطلبان آزمون وکالت هم از آقاي کشاورز و ديگر اعضاي هيئت مديره اسکودا سپاسگذاريم

 • منتقد درتاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۳

  فرجی بسه بابا
  ااااا بو دستمال سوخته میاد