تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۳ سه شنبه ۲۸ مرداد

روز دوشنبه 27/ 5/ 1393 جلسه کمیسیون موضوع تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری جهت تعیین تعداد کارآموزان وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز با حضور علی نجفی توانا رئیس کانون مرکز، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران و محمد موحدی آزاد رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

در این جلسه پس از تبادل نظر در خصوص مباحث مختلفی از جمله عدالت قضایی و مشکلات پیش روی وکلا و کانون های وکلا، درباره ظرفیت پذیرش کارآموزان وکالت برای سال 1393 اتخاذ تصمیم شد و بر این اساس تعداد یک هزار نفر سهمیه برای کانون وکلای مرکز شامل استان‌های تهران، یزد، سمنان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان تعیین شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 8 ؟

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۸

  با سلام
  دانشجویان دانشگاه جامع همین وضعیت را دارند و سالهاست نیز در آزمون وکالت شرکت کرده اند اما برای اطمینان بیشتر منتظر انتشار آگهی ثبت نام باشید.

 • محسن تاجیک درتاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۸

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از اطلاع رسانی سریع شما عزیزان, در خبرها خواندم که فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته حقوق حق حضور در امتحان وکالت را ندارند. خواستم از شما بپرسم آیا این خبر صحت دارد؟ اگر چه قانون سابق مقرر کرده بود باید لیسانس حقوق داشته باشیم و حرفی از پیوسته و نا پیوسته نزده بود
  منتظر پاسخ شما هستم. با تشکر

 • حبيب باقرزاده درتاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۳

  کاهش ظرفيت پذيرش کانون وکلاي مرکز با توجه به تعداد فارغ التحصيلان حقوق و نياز جامعه توجيهي ندارد و در تضاد با سياست اشتغالزايي و حرفه اي سازي رسيدگي به مشکلات حقوقي مردم است.
  بدون شک اگر از مردم انتظار داريم براي جلوگيري از اطاله دادرسي، طرح دعاوي خود را به افراد حرفه اي يعني همان وکلا بسپارند تا دعاوي به صورت صحيح در دادگاه ها طرح شود بايد وکلا به تعداد کافي هم در دسترس آنان باشد.
  اميدوارم مسئولان و تصميم گيرندگان به اين موضوع هم فکر کنند که بسياري از داوطلبان آزمون وکالت به رغم شايستگي اما تنها به علت کمي ظرفيت سالها پشت کنکور عمر خود را تلف مي کنند.
  چگونه است که رتبه هاي 1001 تا 1250 کانون مرکز در سال گذشته شايسته شغل وکالت بودند اما امسال اين رتبه ها شايستگي ندارند؟!

 • پاسخ درتاریخ ۱۳۹۳/۰۵/۳۰

  با سلام
  تعیین ظرفیت براساس نیازهای منطقه ای است .

 • مرتضي عابدزاده درتاریخ ۱۳۹۳/۰۵/۲۹

  سلام. دلايل كاهش سهميه چي ميتونه باشه؟

 • سپيده درتاریخ ۱۳۹۳/۰۵/۲۸

  پس كمش كردن.