تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۵ بهمن ۹۴ ساعت ۰۹:۰۰
۹۲ جمعه ۲۵ بهمن

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از پذیرش حدود ۵۰۰۰ نفر در دو نوبت در آزمون دکتری تخصصی Phd سال ۹۳ دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی»‌ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی با بیان اینکه بیش از ۷۰ هزار نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد در تهران و ۱۰ حوزه امتحانی در سطح کشور برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در مرحله اول ۸۰۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان دعوت به مصاحبه می‌شوند، اظهار کرد:‌ برای پذیرش در دوره اول، ۲۲۰۰ نفر پذیرفته خواهند شد.

 

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد افزود: همچنین در دوره بدون آزمون نیز حدود ۱۳ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که با معرفی ۲۰۰۰ نفر از آنها به مصاحبه، در نهایت ۵۵۰ نفر پذیرش خواهند شد.

 

اقبالی با بیان اینکه ۳۸ درصد داوطلبان را خانم‌ها و ۶۲ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند، گفت: تعداد رشته‌های دکتری ۱۹۶ رشته است که نسبت به سال گذشته ۲۰ رشته افزایش داشته و تعداد رشته محل‌ها نیز با افزایش ۳۹ موردی به ۴۰۸ رشته محل رسیده است.

 

وی با بیان اینکه نتایج اولیه این آزمون در خرداد ماه سال ۹۳ اعلام می‌شود، گفت: مصاحبه‌ها برای دوره‌های بدون آزمون و با آزمون از اواخر خرداد ماه به تدریج آغاز شده و نتایج نهایی آزمون در اواسط شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با بیان اینکه تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است اظهار کرد: مسن‌ترین شرکت‌کننده آزمون دکتری امسال مردی ۷۷ ساله و متقاضی رشته جغرافیای سیاسی و جوان‌ترین آنها مردی ۲۱ ساله متقاضی رشته معماری است.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به برگزاری آزمون‌های روز پنجشنبه (۲۴ بهمن ماه)، گفت: آزمون نوبت صبح پنجشنبه با تعداد ۱۹ هزار و ۲۷۰ داوطلب و نوبت عصر با ۱۷ هزار و ۲۴۳ داوطلب برگزار شد.

 

وی افزود: آزمون روز جمعه نیز در نوبت صبح با تعداد ۱۸ هزار و ۲۸۹ داوطلب در حال برگزاری است و نوبت عصر این آزمون در روز جمعه نیز با ۱۵ هزار و ۹۵۳ داوطلب برگزار می‌شود که بنابراین بیشترین داوطلب در نوبت صبح پنجشنبه بوده است.

 

اقبالی با بیان اینکه حوزه تهران به تنهایی حدود ۴۰ درصد ظرفیت کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: یعنی از بیش از ۷۰ هزار نفر شرکت‌کننده در آزمون، ۳۲ هزار و ۸۱۸ نفر داوطلب حوزه تهران بوده‌اند.

 

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در پاسخ به سؤالی درباره اشکالات برخی از سؤال‌های آزمون، اظهار کرد: سؤالات دوره دکتری کاملا تخصصی است و گروه‌های مختلف آن را طرح می‌کنند. بنابراین اگر داوطلبان نظراتی دارند، باید به ما اعلام کنند تا به گروه تخصصی طراح سؤالات منعکس کنیم.

 

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره وجود دو سؤال مشابه در یکی از رشته‌های آزمون دکتری، تصریح کرد: اگر چنین سؤالی واقعا وجود داشته باشد، حذف شده و نمره آن به صورت مثبت برای همه اعمال می‌شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 10 ؟